کد خبر : ۱۹,۷۵۳
۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۱۱
خارگ نیوز: همزمان با آماده شدن کنگره آمریکا برای انجام شمارش رسمی آرای کالج انتخاباتی در روز چهارشنبه، صدها سرباز گارد ملی برای مقابله با تجمعات احتمالی طرفداران ترامپ به حالت آماده‌باش درآمدند.
به گزارش خارگ نیوز و به نوشته نیویورک دیلی‌نیوز، پایتخت آمریکا، برای اعتراضات برنامه‌ریزی شده توسط طرفداران دونالد ترامپ در آستانه رأی کنگره که پیروزی جو بایدن در انتخابات را تأیید می‌کند، گارد ملی را بسیج کرده است. طبق گزارش‌ها، ۳۴۰ سرباز برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در حال آماده‌باش هستند، زمانی که انتظار می‌رود هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ وارد پایتخت آمریکا شوند تا به نتایج انتخابات نوامبر که جو بایدن را در کاخ سفید قرار می‌دهد، اعتراض کنند.
 
پلیس واشنگتن دی. سی علاماتی در مرکز شهر نصب کرده که هشدار می‌دهند حمل هرگونه اسلحه گرم غیرقانونی است و "رابرت کونتی"، رئیس پلیس دی. سی نیز از شهروندان خواست در مورد هر کس که ممکن است مسلح باشد به مقامات اطلاع دهند. وی گفت: افرادی هستند که قصد دارند مسلح وارد شهر ما شوند.
 
ترامپ مرتباً اعتراضات این هفته را مورد تشویق قرار داده و اشاره کرده که ممکن است شخصاً وارد آن شود. اوایل هفته تبلیغ تجمع طرفداران خود را در توییتر با این پیغام بازنشر داد که: "من آنجا خواهم بود. روز تاریخی! "
 
یک مقام دفاعی گفت حدود ۳۴۰ عضو گارد ملی واشنگتن دی. سی فعال خواهند شد و حدود ۱۱۵ نفر نیز هر زمان در خیابان‌ها مشغول انجام وظیفه هستند. این مقام گفت اعضای گارد ملی برای ایجاد نقاط کنترل ترافیک در اطراف شهر و ایستادن کنار مأموران پلیس ناحیه‌ای در تمام ایستگاه‌های متروی شهر، مورد استفاده قرار می‌گیرند. کونتی گفت سربازان گارد برای مدیریت جمعیت نیز استفاده می‌شوند.
 
کونتی یادآور شد: برخی اطلاعات ما با قطعیت بیانگر این هستند که اندازه جمعیت فزاینده خواهد بود.
 
برگزارکنندگان قصد دارند سه‌شنبه شب و تمام روز چهارشنبه را دست به تجمع زده و یک راهپیمایی در ساعت ۱ بعدازظهر چهارشنبه به سمت کنگره آمریکا برگزار کنند. از جمله شرکت‌کنندگان پیش‌بینی شده، طرفداران سطح بالای ترامپ از جمله "کن پاکستون"، دادستان کل تگزاس و "راجر استون"، استراتژیست جمهوری‌خواه هستند؛ یکی از فداکاران دیرینه ترامپ که حکم سه‌ساله حبس او توسط ترامپ تقلیل داده شده است. استون بابت دروغ‌گویی مکرر در جریان تحقیقات پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا محکوم شده بود.
 
طی اعتراضات طرفدار ترامپ در ۱۲ دسامبر، دست‌کم در ۲ کلیسای محلی سیاه‌پوستان، بنرهای "جان سیاه‌پوستان ارزش دارد" پاره و به آتش کشیده شد. کونتی گفت تحقیقات پیرامون جرایم نفرت در آن دو سانحه جاری است و افسران وی برای جلوگیری از حوادث مشابه، در اطراف کلیساها در خدمت خواهند بود.
 
ترامپ روز جمعه توییت کرد: گردهمایی اعتراض بزرگ در واشنگتن دی. سی ۱۱ صبح ۶ ژانویه برگزار می‌شود... دزدی را متوقف کنید! وی گفته است این تجمع خشن خواهد بود.
 
گارد ملی دی. سی بخشی از گارد ملی آمریکا است که متشکل از گارد ملی ارتش دی. سی و گارد ملی هوایی دی. سی است.
 
ترامپ به عنوان رئیس جمهور، فرمانده کل گارد دی. سی است.
 
ترامپ هفته‌ها پس از انتخابات، از تسلیم شدن امتناع کرده و مدعی است او و هوادارانش قربانی تقلب انتخاباتی بودند که به بایدن اجازه داده انتخابات را "بدزدد".
 
ادعاهای وی اثبات نشده هستند و چندین مرتبه در دادگاه برای تغییر نتیجه شکست خورده‌اند. سربازان چند روز بعد از آن وارد خیابان می‌شوند که ترامپ، در آنچه منتقدان تماس تلفنی مرعوب‌کننده و احتمالاً غیرقانونی توصیف کردند، سعی داشت مسئول انتخاباتی جورجیا را تحت فشار قرار دهد تا آرای کافی برای تغییر شکست انتخاباتی او در آنجا را "پیدا کند".
 
بر اساس مدرکی که واشنگتن‌پست از تماس یک‌ساعته روز شنبه رئیس جمهور آمریکا به دست آورده، ترامپ به "برد رافنسپرگر"، مقام جمهوری‌خواه ایالت جورجیا گفته است به نحوی ۱۱ هزار و ۷۸۰ رأی پیدا کند که نشان دهد وی برنده شده است.
 
ترامپ در فایل صوتی منسوب به او می‌گوید: مردم جورجیا عصبانی هستند، مردم در کشور عصبانی هستند، ایرادی ندارد که این را بگویید، خب می‌دانی، شما دوباره حساب و کتاب کرده‌اید.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید