کد خبر : ۱۹,۱۸۸
۱۰ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۶
خارگ نیوز: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد از افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب شرب توسط شهروندان این شهر از زمان آغاز شیوع کووید ۱۹ تاکنون خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، علی‌اکبر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در صورت تداوم این روند مصرف توسط شهروندان اسدآبادی در تابستان سال ۱۴۰۰ در حدود ۴۰ تا ۶۰ لیتر در ثانیه شهر اسدآباد با کمبود آب مواجه خواهد بود و نگرانی تأمین آب شهروندان را در پی خواهد داشت.
 
وی با اشاره به نبود مشکل تأمین آب روستاهای اسدآباد در تابستان سال ۱۴۰۰ گفت: در رابطه با تأمین آب پنج روستا احتمال حاد شدن مشکل وجود دارد که در صورت تکمیل مجتمع آبرسانی النجه گنجه و چنارعلیا موضوع حاد شدن مشکل این روستاها منتفی خواهد بود.
 
رحمانی تعداد مجتمع های آبرسانی تعریف شده برای شهرستان را ۱۰ مجتمع برشمرد و یادآور شد: از این تعداد مجتمع آبرسانی، دو مجتمع فعال است و تاکنون هیچ یک از این مجتمع ها به صورت صددرصدی تکمیل نشده که در حال حاضر تکمیل صددرصدی دو مجتمع النجه و گنجه تا پایان سال مالی را در اولویت کار قرار داده ایم.
 
وی با بیان اینکه مجتمع های آبرسانی از محل اعتبارات ملی دارای اعتبار هستند، تصریح کرد: میزان اعتبار امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد در سال جاری از محل اعتبار استانی ۸۵۱ میلیون تومان بوده که ۳۲۶ میلیون تومان این میزان اعتبار معادل ۳۸ درصد در شش ماه نخست سال جاری تخصیص یافته است.
 
رحمانی در ادامه با اشاره با اینکه صددرصد شهر اسدآباد و آجین و ۷۴ روستای شهرستان به غیر از ۲۸ روستا تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند، یادآور شد: در حال حاضر امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد دارای ۳۳ هزار و ۵۰۰ اشتراک بوده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۵۰۰ مشترک در شهر و ۱۲ هزار مشترک در روستاست.
 
وی با بیان اینکه آب شهر اسدآباد از ۱۲ حلقه چاه با دبی ۲۶۰ لیتر در ثانیه در حال تأمین بوده و دارای چهار باب مخزن به ظرفیت ۲۴ هزار مترمکعب است، خاطرنشان کرد: در رابطه با شهر آجین نیز آب شرب این شهر از یک قنات و یک حفر چاه در حال تأمین قرار دارد.
 
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: در بخش روستایی برای تأمین آب شرب ۵۸ حلقه چاه و ۶۸ باب مخزن و ایستگاه پمپاژ وجود داشته که از ۶۸ باب، هفت مخزن مربوط به ایستگاه پمپاژ است.
 
وی طول شبکه توزیع آب شهر اسدآباد را ۱۴۴ کیلومتر و طول شبکه آب روستایی را ۲۷۱ کیلومتر برشمرد و یادآور شد: در بخش فاضلاب اسدآباد دارای ۸۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب با ۹۳۰۰ مشترک هستیم که تاکنون ۶۰ درصد شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اسدآباد انجام گرفته و ۴۵ درصد آن باقیمانده است.
 
رحمانی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب اسدآباد در سال ۸۹ به بهره برداری رسید، اظهار کرد: این تصفیه خانه با دبی ورودی ۴۵ لیتر در ثانیه به روش هوادهی در حال تصفیه فاضلاب قرار دارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید