کد خبر : ۱۸,۹۸۱
۸ دی ۱۳۹۹ ۱۹:۴۹
کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در بوشهر گشایش یافت
خارگ نیوز: سومین دوره کنفرانس دوسالانه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی با ارائه مقاله‌هایی از ۱۵ کشور روز دوشنبه به میزبانی دانشگاه خلیج فارس در بوشهر گشایش یافت.
به گزارش خارگ نیوز، دبیر اجرایی این کنفرانس بین المللی دو سالانه نفت، گاز و پتروشیمی گفت: در این دوره از کنفرانس علمی دو روزه که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود، ۱۸۰ مقاله علمی از کشورهای ایران، هند، عراق، فرانسه، غنا، رومانی، کانادا، اتریش، نیجریه، انگلیس، اسکاتلند، ژاپن، آلمان، مالزی و قزاقستان شرکت دارند.
 
علی رنجبر افزود: مقاله‌های پذیرفته شده در کنفرانس بین المللی دوسالانه نفت، گاز و پتروشیمی، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز "سیویلیکا" نمایه می‌شود.
 
وی اظهارداشت: ۸۰ عضو کمیته علمی کنفرانس شامل متخصصان دانشگاهی و صنعتی از کشورهای ایران، هند، مالزی، انگلیس، اتریش، اسکاتلند، کانادا، امارات متحده عربی، قزاقستان، عمان، سنگاپور، قطر، ایالات متحده آمریکا، پاکستان و نروژ  نیز داوری مقالات این کنفرانس را به عهده داشتند.
 
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: در این دوره از کنفرانس، ۱۵ سخنران کلیدی از کشورهای اسکاتلند، اتریش، هند، قزاقستان، مالزی و عمان دستاوردهای علمی خود در حوزه‌های مهندسی نفت، مهندسی شیمی، پالایش نفت و گاز، پتروشیمی، انرژی و محیط زیست را به مخاطبان شرکت کننده درکنفرانس ارائه می‌کنند.
 
رنجبر اعلام کرد: در بخش فارسی این کنفرانس پانل تخصصی افزایش برداشت نفت از میدان‌های نفتی ایران با حضور مقامات وزارت نفت و دانشگاه‌های مجری این طرح‌ها برگزار و دستاوردهای آنها در این زمینه ارائه و تحلیل می‌شود.
 
وی گفت: همچنین در این رویداد علمی، پنج کارگاه آموزشی تخصصی در حوزه‌های بالادستی نفت و گاز، محیط زیست، شبیه‌سازی فرایندهای شیمیایی، برنامه نویسی، محیط زیست و انرژی از سوی متخصصان صنعتی و دانشگاهی کشورهای ایران، کانادا، قزاقستان و هند برگزار می‌شود.
 
دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی دو سالانه نفت، گاز و پتروشیمی بیان کرد: دانشگاه مطالعات نفت و انرژی هند (UPES) در برگزاری این رویداد بین المللی، همکار اصلی دانشگاه خلیج خلیج فارس است.
 
رنجبر افزود: دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و صنعتی اصفهان، انجمن مهندسی شیمی ایران، مرکز تحقیقات فناوری غشای پیشرفته مالزی، موسسه فناوری نفت راجیو گاندی هند، شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان و شرکت سازند کاوان فروزان از این کنفرانس حمایت معنوی کرده‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید