کد خبر : ۱۸,۶۶۶
۵ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۵۰
محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر
خارگ نیوز: خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر برضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رسیدگی به مسائل و مشکلات سیل زدگان، گرامیداشت ایام فاطمیه و برگزاری آئین ۹ دی ماه تاکید کردند.
برازجان
 
امام جمعه برازجان گفت: هرچند در زمان حاضر تمام شهرستان‌های استان از نظر شیوع ویروس کرونا زرد اعمال شده اما پرهیز از هرگونه عادی انگاری در این شرایط ضروری است.
 
حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر برازجان افزود: خدا را شکر می‌کنیم که پس از ۱۰ ماه امروز نماز جمعه در این شهر برپا شده و انتظار می‌رود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هر چه سریعتر شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.
 
وی یادآور شد: مردم شهرستان دشتستان از کادر درمان و پرستاران بعنوان مدافعان سلامت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان که در این مدت با ایثار جان خود از جان بیماران محافظت کردند تقدیر می‌کنند.
 
مصلح با اشاره به پنجم دی روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: در حادثه سیل شهرستان دشتستان بخشی از مناطق این شهرستان از جمله وحدتیه و شبانکاره دچار خسارت شدند و لازم است مسئولان نسبت به جبران خسارات و کمک به آسیب دیدگان نهایت همکاری را داشته باشند.
 
وی همچنین برضرورت چاره جویی لازم در راستای پیشگیری از بروز حوادث ناگوار در زمان وقوع حوادث در شهرستان تاکید کرد. 
 
امام جمعه برازجان افزود: ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و رهبر معظم انقلاب است.
 
وی با اشاره به به بیانات رهبر معظم انقلاب در نشست با ستاد برگزاری سالگرد شهادت شهید سلیمانی گفت: قوی بودن در همه زمینه‌ها، اعتماد نکردن به دشمن، حفظ اتحاد ملی و خنثی سازی تحریم‌ها پیش از رفع تحریم از ارکان اصلی گفتمان مقاومت است.
 
دیر
 
امام جمعه بندر دیر گفت: ۹دی روز بصیرت و حضور مردم در صحنه برای دفاع از ولایت و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود.
 
حجت الاسلام سید علی حسینی در جمع نمازگزاران افزود: فتنه سال ۸۸ یک بیماری بود که با اقدام نظامی و انتظامی قابل رفع نبود بلکه یک حماسه مردمی نیاز داشت.
 
وی بیان کرد: مردم با حضور به موقع خود ضمن دفاع از ولایت و نظام اسلامی؛ توطئه‌های دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آنان را نقش بر آب کردند.
 
امام جمعه دیر ضمن تقدیر از دست اندرکاران بهداشت و درمان از مردم خواست از دورهمی‌ها و برگزاری مراسم ختم بپرهیزند تا به این وسیله مانع از ایجاد زنجیره انتقال ویروس شوند.
 
وی با اشاره به سالروز حضور سپاه در امنیت هواپیمایی کشور گفت: از سال ۶۳ تاکنون با تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، وظیفه تامین امنیت پروازها به این نهاد واگذار شد و امروز با حضور این نهاد، ایران امن ترین خطوط هوایی را در دنیا دارد.
 
حسینی اضافه کرد: بزرگداشت حضرت فاطمه زهرا (س) مصداق بارز شعائر الهی و احترام به پیامبر اسلام (ص) است.
 
اهرم
 
امام جمعه اهرم گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هیمنه پوشالی و دموکراسی غرب را شکست داد.
 
حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در جمع نمازگزاران اهرم افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دنیا ثابت کرد اگر آمریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه دم از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی می‌زنند دست آنها به خون مردم آلوده است.
 
وی اضافه کرد: جریان مقاومت با حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آنچنان قدرتی پیدا کرد که این جریان توانست جریان داعش را شکست دهد.
 
امام جمعه اهرم یاد آورشد: چه سیلی سختر از این که آمریکا که روزی غرب آسیا جزیی از کشورش بود امروز جرات فکر کردن به مرزهای محور مقاومت را ندارد و نخواهد هم داشت.
 
پهلوزاده با اشاره به ۹ دی افزود: ۹ تا ۱۹دی ماه بعنوان دهه بصیرت معرفی شده است و در جامعه انقلابی عمارها باید علم بصیرت را بالا نگهدارند.
 
وی با اشاره به سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی گفت: امروز نیاز است مانند گذشته مسئولان با آموزش و پرورش همکاری لازم داشته باشند.
 
گناوه 
 
امام جمعه گناوه گفت: امپراطور رسانه‌ای دشمن هجمه گسترده‌ای علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به راه انداخته که همگی آنان جعلی، بی‌اساس و دروغ است.
 
حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه شهر گناوه افزود: دشمن در یک ماه اخیر با خبرهای جعلی و دروغ نوک حمله خود را به سمت و سوی نماد ارزش‌های انقلابی و اسلامی گرفته و این راه شیطانی خود را همچنان ادامه می‌دهد.
 
وی اظهارکرد: اولین خبرسازی جعلی رسانه‌ای دشمن درخصوص بیماری سخت رهبرمعظم انقلاب بود که همه دیدیم در جلسه اخیر خود با خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی و دیگر مقام‌های نظام ایشان بدون عصا وارد شدند.
 
رکنی حسینی گفت: تشکیل جلسه هیات رئیسه کمیسیون  مجلس خبرگان برای تعیین جانشینی رهبر معظم انقلاب و جایگزین شدن فرزند ایشان  از دیگر خبرهای جعلی و دروغ امپراطور رسانه ای دشمن در یک ماه گذشته بوده است.
 
 امام جمعه گناوه با اشاره به دیدار رهبرمعظم انقلاب با خانواده شهید سردار سلیمانی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب "شهید حاج قاسم سلیمانی، جهان پهلوان و قهرمان ایرانی مقاومت است که زندگی، شخصیت و جهاد او تجلی ارزش‌های اسلامی، دینی و نماد ارزش‌ها و خصلت‌های ایرانی است".
 
وی ادامه داد: قوی شدن مقابل استکبار جهانی، اعتماد نکردن به دشمن، حفظ و تقویت اتحاد ملی، خنثی سازی تحریم‌ها، انتقام سخت از عاملان و آمران شهید سلیمانی و اخراج آمریکا از منطقه  از دیگر بیانات راهبردی مهم رهبر معظم انقلاب در این دیدار بود که باید نصب العین مسئولان و مردم قرار گیرد.
 
رکنی حسینی همچنین با گرامیداشت فرارسیدن ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت افزود: ۹ دی یک روز ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی  است که مردم با بصیرت تمام نقشه‌های هشت ماهه دشمن را خنثی کردند.
 
کنگان
 
 امام جمعه کنگان استان بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیمارستان امام خمینی (ره)  کنگان را دریابد و به مشکلات قطب درمان جنوب استان رسیدگی کند.
 
حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر افزود: بیش از ۱۰ روز است که دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان خراب شده و مردم مجبور هستند به شهرستان های دیگر مراجعه کنند.
 
وی برضرورت تامین اعتبار لازم در راستای سرعت بخشی در تکمیل پروژه پلی کلینیک تخصصی بیمارستان کنگان تاکید کرد.
 
امام جمعه کنگان با گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی افزود: یکی از اموری که می‌تواند جلوی خام فروشی نفت را بگیرد توسعه پتروشیمی‌ها است.
 
محمودی گفت: انتظار مردم کنگان این است که صاحبان صنایع به مسئولیت اجتماعی و ارائه خدمات عام المنفعه به مناطق پیرامونی و در حوزه اشتغال، پیوست فرهنگی، کمک به زیرساخت‌های دینی، ورزشی و آموزشی نگاه ویژه ای داشته باشند.
 
وی گفت: استفاده شایسته از ظرفیت نیروهای بومی این منطقه در پست‌های مدیریتی مطالبه بحق مردم است که باید عینیت بخشیده شود.
 
امام جمعه با اشاره به سالگرد شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب شهید سلیمانی یک مکتب است.
 
محمودی با اشاره به ایام فاطمیه، نهادینه کردن فرهنگ و گفتمان فاطمی در جامعه را مورد تاکید قرار داد.
 
با زرد شدن تمام شهرهای استان بوشهر از هفته جاری پنجم دی‌ ماه نماز جمعه در ۲۱ شهر استان اقامه و تنها در چهار شهر بوشهر، چغادک، عالی شهر و خارگ برگزار نشده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید