کد خبر : ۱۸,۴۰۰
۳ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳
تصویب ناقص طرح جامع و متضرر شدن شهروندان پذیرفتنی نیست / اشتغال جوانان بومی نیازمند توجه جدی است
خارگ نیوز: رئیس شورای اسلامی شهر خارگ ضمن تشریح برخی از مشکلات و مطالبات به حق شهروندان جزیره بر لزوم همت و تلاش مضاعف برای حل مشکلات ایشان به ویژه در خصوص طرح جامع و وضعیت تردد تاکید کرد.

به گزارش خارگ نیوز، در نشستی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات جزیره و طرح راهکارهای همکاری و هم افزایی در حل مشکلات با حضور نماینده بوشهر،گناوه،دیلم و خارگ در مجلس ، رئیس شورای شهر خارگ ، شهردار ، عضو شورا و معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت نفت برگزار شد ، حاضرین ضمن تشریح برخی از مشکلات و مطالبات به حق شهروندان جزیره بر لزوم همت و تلاش مضاعف برای حل مشکلات ایشان به ویژه در خصوص طرح جامع و وضعیت تردد تاکید کردند.

 

یوسف وطن دوست در مورد وضعیت طرح جامع خارگ اظهار داشت: متأسفانه علیرغم تمام تلاش‌هایی که طی این چند سال به ویژه از سوی شورای شهر صورت گرفته است اما همتی وجود دارد تا مردم از تصویب ناقص طرح متضرر شوند.

 

وی اضافه کرد: مانع تراشی‌های متعدد برای تصویب طرح و اخیراً اتخاذ تصمیمات نادرست بدون در نظرگیری نمایندگان مردم در شورای شهر و مجموعه شهرداری اجحاف در حق شهروندان صبور جزیره است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ افزود: همچنان پس از گذشت سال‌ها وضعیت اسناد مالکیت مردم جزیره خارگ بلاتکلیف است و این موضوع نیز دغدغه و مشکلات بسیاری را برای همشهریانمان رقم زده است.

 

وی با درخواست از شرکت ملی نفت ایران برای هم افزایی در حل مشکلات شهروندان گفت: طی سالیان گذشته نفت تعهدی به مبلغ پنج میلیارد تومان را در قبال مصوبه دولت برای خرید شناور عهده دار شده بود که هم اکنون پس از گذشت سالیان متمادی سرنوشت نامعلومی پیدا کره است.

 

وطن‌دوست یادآور شد: رسیدگی به مطالبات مردم جزیره کمترین اقدامی است که می‌توان در برابر ایثار و از خودگذشتگی های دیرینه آنها به ویژه در ایام هشت سال دفاع مقدس انجام داد.

وی تاکید کرد: تعلل و عدم بکارگیری جوانان بومی در شرکت‌های نفتی مستقر در خارگ پذیرفتنی نیست، جوانان این جزیره علیرغم شایستگی و توانمندی‌های فراوان متأسفانه وضعیت شغلی مناسبی ندارند که امیدواریم این موضوع به طور ویژه رصد و پیگیری شود.همچنین جا دارد که از همراهی های دغدغه مندانه جناب دکتر جمیری؛ نماینده محترم شهرستان های بوشهر ، گناوه ، دیلم و خارگ‌ که به طور جد پیگیر رفع مشکلات شهروندان جزیره خارگ هستند تشکر نماییم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید