کد خبر : ۱,۶۳۶
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲
یک نامه، یک استاندار، چهار نماینده
خارگ نیوز: اگر استاندار، موافق چنین اقدامی نبوده و نام وی در زیر نامه ای رسمی قید شده باید گزارش این رفتار خطای نماینده را به ریاست مجلس و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه دهد و خود را از این رفتار سراپا غلط مبرا کند.
مصطفی ارجمندزاده

هفته گذشته نامه ای در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد چهار نماینده استان بوشهر به همراه استاندار، به وزیر ورزش و جوانان پیشنهاد داده اند که بهروزیان فر مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر را تغییر داده و محمد نجفی رئیس هیات فوتبال استان را به جای او منصوب کند.این نامه اگر چه فقط امضای سه نماینده استان (خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم، شهریاری نماینده دشتی و تنگستان و سعادت نماینده دشتستان) را داراست اما در متن نامه که گویا توسط خدری به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان نوشته شده تاکید شده که هم استاندار و هم چهار نماینده موافق این پیشنهاد هستند.

انتشار نامه موج تکذیب ها را به همراه داشت؛ استاندار هر نوع مکاتبه را تکذیب کرد، الماسی اعلام کرد با او صحبتی نشده، سعادت و شهریاری هم در گفتگویی در خبرگزاری فارس، خدری را به فریبکاری متهم کردند که اطلاعات غلط در مورد بازنشستگی مدیر کل ورزش و جوانان به آنها داده است!

این نامه و حواشی آن ذکر چند نکته را ضروری می نماید:

اول: اینکه نمایندگان برای انتصاب یک مدیر و عزل مدیر دیگر مکاتبه کنند خارج از شرح وظایف نمایندگی است و نشان می دهد برخی از مجلس نشینان جایگاه قانون گذاری و نظارت عالیه را به جایگاه دلالی پست و مقام برای فلان مدیر استانی یا شهرستانی تنزل داده اند و همین هم سبب می شود تا مطهری نماینده ادوار مجلس، مدعی شود مجلس روز به روز ضعیف تر از قبل می شود.طبیعی است وقتی دغدغه نمایندگان مجلس، چینش نیرو در پست های مدیریتی باشد فرصتی برای برنامه ریزی و تصویب طرح های کلان برای مقابله با تحریم و بهبود وضع معیشت مردم باقی نخواهد ماند.

دوم: خدری در نامه مدعی توافق همه با طرحش شده ولی الماسی مدعی شده هیچ توافقی با وی برای عزل و نصب مدیر کل ورزش استان نشده است! این سخن یک معنی بیشتر ندارد: یا نماینده جنوب استان دروغ می گوید یا نماینده مرکز و شمال استان!

باید مشخص شود چه کسی در روز روشن دروغ می گوید. اگر خدری دروغ می گوید در واقع هم به اعتماد نماینده جنوب خیانت کرده و هم وزیر را فریب داده و اگر الماسی به دروغ، توافق را تکذیب می کند در واقع دارد موکلان خود را فریب می دهد و به نماینده شمال استان خیانت می کند. در هر صورت یکی از دو نماینده به دلیل دروغگویی و خیانت، شایسته نمایندگی نیست!

سوم: سعادت و شهریاری نمایندگان دشتستان و دشتی و تنگستان نیز در گفتگوهای رسانه ای مدعی شده اند خدری اطلاعات غلط به آنها در مورد بازنشستگی مدیرکل داده است!

اگر این موضوع صحت داشته باشد دو فاجعه رخ داده است: اول اینکه؛ خدری عمدا یا سهوا برای عزل و نصب مدیر کل، دست به فریبکاری زده که در کسوت مدیر ارشد نظام اسلامی، گناهی نابخشودنی است.

دوم اینکه؛ چگونه دو نماینده استان، به راحتی پای نامه ای امضا کرده اند که حتی از صحت ادعای نگارنده آن اطلاع نداشته اند. مردم نماینده انتخاب می کنند تا به جای آنان، سره از ناسره و صواب از خطا تشخیص دهد و آنچه حق است را محقق کند نه اینکه هر نامه ای را مقابلش قرار دادند امضا کند.

اگر بدون تحقیق امضا کرده اند که عذر بدتر از گناه است و اگر می دانسته اند و امروز شهامت قبول مسئولیت امضای خود را ندارند که وااسفا!

چهارم: در نامه منتشره، تاکید شده استاندار هم موافق این تغییر است! در مصاحبه استاندار هم تکذیب دایر بر عدم مکاتبه است نه موافقت با تغییر مدیر کل!

اگر استاندار بوشهر موافق مکاتبه و تغییر مدیر کل، به پیشنهاد نماینده بوده، مفهومی جز تنزل جایگاه استاندار و بازیچه شدن توسط نمایندگان ندارد! تغییر مدیر کل نه در شرح وظایف نماینده است نه جز اختیارات وی که آن را به وزیر پیشنهاد دهد. پس استاندار هم نباید نمایندگان را در مسیر غلط که جایگاه قانون را خدشه دار می کند همراهی کند.

و اگر استاندار، موافق چنین اقدامی نبوده و نام وی در زیر نامه ای رسمی قید شده باید گزارش این رفتار خطای نماینده را به ریاست مجلس و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه دهد و خود را از این رفتار سراپا غلط مبرا کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید