کد خبر : ۱,۵۶۷
۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۱۵
گردو خاک مناطق مختلف استان بوشهر را در برگرفته است
خارگ نیوز : معاون نظارت و پایش طبیعی حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه گردو خاک مناطق مختلف استان را در برگرفته است گفت: شش ایستگاه پایش و سنجش، آلودگی هوا در استان بوشهر در حال اندازه‌گیری ذرات گرد و غبار هستند.

به گزارش خارگ نیوز، غلامرضا فقیه، میزان ریزگردها درهوای این استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:ریزگرد در مناطق مختلف استان بوشهر وجود دارد که به وضعیت بحرانی نرسیده است.

وی، میزان ریزگردها را در هوای استان مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: میزان ریزگردها در شهر بوشهر 50 میکروگرم بر متر مکعب ثبت شده که این میزان در شهرهای برازجان 90، گناوه 86 و کنگان 100 میکروگرم بر متر مکعب اعلام شده است.

معاون نظارت و پایش طبیعی حفاظت محیط زیست استان بوشهر استاندارد ریزگردها را 150 میکروگرم بر متر مکعب دانست و خاطر نشان کرد: میزان غلظت ریزگردها زیر 150 میکروگرم بر مترمکعب نشان از پاک بودن هوا دارد که اکنون وضعیت شهرهای استان بحرانی نیست.

وی با بیان اینکه منشا برخی از ریزگردها در داخل استان بوشهر است که بر اثر بادهای موسمی ایجاد می‌شود تصریح کرد: توده گرد و خاک و ریزگرد از جمله عوامل آلایندگی است که ناشی از وجود اراضی بیابانی و ریزگردهایی‌که منشا خارجی دارد.

فقیه با اشاره به اینکه در سال‌های قبل کانون‌های ریزگرد شناسایی شده است گفت:در این ارتباط طرح ملی تعیین کانون‌های بیابان کشور در حال تدوین بوده و برش‌های استانی آن نیز آماده شده است.

معاون نظارت و پایش طبیعی حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: اکنون کانون‌‌های تولید ریزگرد در منطقه حفاطت شده حله و مند، جنوب کاکی و اهرم تنگستان شناسایی و راههای مقابله با آن تدوین شده است.

وی بیان کرد:برای مقابله با ریزگردها برنامه‌های مختلف و متعددی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون نیز اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه انجام شده است.

فقیه با اشاره به ایجاد ایستگاه پایش و سنجش هوا در شهرهای مختلف استان افزود: ایستگاه پایش و سنجش هوا در عسلویه دارای مشکل و ایستگاه پایش هوا بوشهر نیاز به تعمیرات دارد.

معاون نظارت و پایش طبیعی حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه گردو خاک و ریزگردها مناطق مختلف استان را در برگرفته است گفت: شش ایستگاه پایش وسنجش آلودگی هوا در استان بوشهر در حال اندازه‌گیری ذرات گرد و خاک هستند.


نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید