کد خبر : ۱۵,۶۰۳
۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
باد و باران بوشهر را فرا می‌گیرد/ دریانوردان و کشاورزان بوشهری مراقب باشند
خارگ نیوز: با ورود سامانه بارشی به استان بوشهر، هواشناسی تا دوشنبه بارش باران، رعدوبرق بارش ترگ و وزش باد شدید پیش بینی کرد.
به گزارش خارگ نیوز، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز با ورود سامانه ناپایدار جوی به استان و تداوم فعالیت آن از جمعه تا دوشنبه هفته آینده، به تناوب افزایش ابر، وزش باد‌های به نسبت شدید تا شدید، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ از پدیده‌های غالب در استان خواهد بود.
 
هادی سالاری افزود: با توجه به فعال بودن سامانه بارشی و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای از امروز ( پنجشنبه۶ آذر) تا پایان دوشنبه ( ۱۰ آذر) خلیج فارس و سواحل استان به تناوب مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود. انتظار می‌رود ارتفاع موج در این مدت گاهی به بیش از دو متر افزایش یابد.
 
او بیان کرد: به علت وزش باد به نسبت شدید تا شدید، گاهی تندباد‌های لحظه‌ای، دریا مواج و گاهی طوفانی خواهد بود و  رگبار و رعد و برق را هم شاهد خواهیم بود.
 
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: در این مدت از تردد‌های دریایی غیر ضروری به ویژه از تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی پرهیز شود.
 
سالاری همچنین با تاکید بر مراقبت از محصولات کشاورزی، ادامه داد: تا پیش از ظهر فردا، آسمان نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، در ساعاتی بارش باران، گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
 
او عنوان کرد: جهت وزش باد بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و در ساعاتی بیش از ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
این کارشناس هواشناسی، ارتفاع موج را ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی کرد و گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۱:۲۴، مد اول ساعت ۰۵:۱۷ دقیقه، جزر دوم دریا ساعت ۱۱:۲۷ مد دوم ساعت ۱۷:۵۷ است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید