کد خبر : ۱۵,۲۹۹
۱ آذر ۱۳۹۹ ۲۲:۳۶
از تخریب و تصرف جنگل گلوبردکان جم جلوگیری شد
خارگ نیوز: در پی تخریب بخشی از جنگل گلوبردکان بخش ریز شهرستان جم به دست یکی از باغداران منطقه، از ادامه تصرف و تخریب جنگل جلوگیری شد.
به گزارش خارگ نیوز،رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: در پی تصرف بخشی از جنگل گلوبردکان بخش ریز شهرستان جم به دست یکی از باغ داران همجوار که با اعتراضات فعالان زیست محیطی و اجتماعی شهرستان مواجه شده بود به دادستانی شهرستان شکایت کردیم و بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب جم با حضور مالک باغ از محل بازدید کرد.
 
محمد تقی محمدی افزود: دهیاری روستای حسین آباد چند سکو زیر درختان بید موجود در این جنگل برای استفاده گردشگران ساخته است، که مالک باغ، تعدادی از درختان جنگلی را همراه باسکو‌های سیمانی جزء محدوده مستثنیات باغ خود قرار داده است و ادعای مالکیت دارد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم بیان کرد: بنا به درخواست فعالان محیط زیست و اعتراض آنان در خصوص اینکه محدوده مورد نظر متعلق به جنگل است، بازپرس از مالک باغ خواسته است اسناد خود را برای اجرای حکم و همچنین استعلام کتبی از منابع طبیعی برای اثبات محدوده تصرف شده را ارائه دهد.
 
محمدی ادامه داد: در بازدید‌های قبلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم، مالک باغ سه اصله نهال مرکبات را که در محدوده جنگل و خارج از محدوده تعیین شده کاشته بود، داوطلبانه جابه جا و حصار موجود را تخریب کرده بود. 
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم تاکید کرد: برای پیشگیری از وقوع هر گونه آتش سوزی در جنگل گلوبردکان، به دهیار روستای حسین آباد برای انتقال شاخ و برگ درختان مرکبات و تنه‌ نخل‌های متعلق به مالک باغ به جایگاه دفن زباله شهرداری‌ها اخطار کتبی داده شده و اگر پس از پایان مهلت داده شده ترتیب اثری داده نشود برخورد‌ قانونی صورت می‌گیرد.
 
محمدی گفت: تخریب جنگل و تصرف عدوانی آن بر اساس قوانین ممنوع و غیرقانونی است و محیط زیست از هرگونه تخریب و تصرف اکوسیستم‌های جنگلی جلوگیری می‌کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید