کد خبر : ۱,۴۸۰
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۹
مسمومیت قرص برنج خانواده دشتستانی را عزادار کرد
خارگ نیوز: استنشاق گاز منتشره از قرص برنج باعث مسمومیت اعضای خانواده و مرگ یک دختر 17 ساله آنها در شهرستان دشتستان شد.
به گزارش خارگ نیوز، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پنج نفر اعضای این خانواده که بر اثر استنشاق بخار قرص برنج مسموم شده بودند درابتدا به مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش از توابع شهرستان دشتستان مراجعه و مورد معاینه و معالجه اولیه قرار گرفتند، اما پس از بازگشت به منزل به‌ علت وخامت حال آنها به بیمارستان شهید گنجی برازجان منتقل شدند.

سید مجید حسینی افزود: پس از انجام آزمایش از اعضای خانواده و بازرسی کارشناسان بهداشت محیط از منزل آنها، مشاهده خشاب‌های قرص برنج این مسمومیت را تایید کرد.

وی بیان کرد: در این حادثه دختر ۱۷ ساله این خانواده بر اثر شدت مسمومیت جان باخت و دختر دیگر آنان نیز در زمان حاضر به دلیل وضعیت بحرانی در بخش آی سی یو بستری است.

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: همچنین مادر و 2 پسر خانواده در بخش داخلی بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان بستری هستند و شرایط نسبتا متعادلی دارند و پدر این خانواده سالم است.

وی با بیان اینکه علت دقیق این حادثه در دست بررسی است تاکید کرد: قرص برنج جزو سم‌های بسیار خطرناک برای انسان است و نباید هرگز از این قرص حتی برای مبارزه با حشره‌ها و جوندگان استفاده شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: مردم برای مبارزه با آفت‌ها، حشره‌ها و جوندگان باید از شرکت‌های مجازی که از سوی مرکز بهداشت استان و شهرستان دارای مجوز هستند، کمک بگیرند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید