کد خبر : ۱۴۳
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳
نفتکش چینی از پایانه نفتی خارگ ، خط شکن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران
خارگ نیوز: صنعت نفت جهان در حال نظاره تحولات مربوط به یک نفتکش چین است که نفت ایران را بارگیری کرده است؛ سوپر نفتکش پسیفیک براوو ، اولین محموله نفتی پس از لغو معافیت‌ها توسط ترامپ است.
به گزارش خارگ نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، صنعت نفت جهان در حال نظاره تحولات مربوط به یک نفتکش چین است که نفت ایران را بارگیری و احتمالاً تحریم‌های آمریکا را نقض کرده است.

دو وب‌سایت تانکرترکر دات کام و کی‌پی‌ال‌آر، که کار آنها ردیابی نفتکش‌ها است، اولین مبدا نفتکش پاسیفیک براوو را، پس از اینکه دولت ترامپ معافیت واردات نفت از ایران را لغو کرد، ثبت کرده‌اند. طبق این داده‌ها نفتکش مورد نظر نفت ایران را حمل می‌کند و احتمالاً مقصد آن چین می‌باشد. این اولین محموله‌ای است که پس از پایان معافیت‌ها در ۱ می بارگیری شده است.جان کیلداف، از شرکای اگین کپیتال، می‌گوید: آیا چینی‌ها واقعاً می‌خواهند تحریم‌ها را نقض کنند یا خیر؟ اگر این کار انجام شود، این اولین نقض آشکار تحریم‌های آمریکا خواهد بود و اگر آنها واقعاً به این کار پایبند باشند، این پیروزی بزرگی برای ایران است و برای این کشور بسیار اهمیت دارد. این کمک می‌کند دولت ایران راحت‌تر به کار خود ادامه دهد.وزارت خارجه آمریکا در مورد اینکه آیا پاسیفیک براوو تحریم‌های آمریکا را نقض کرده است یا نه، اظهار نظری نکرد، اما اعلام کرد که واشنگتن تمام نفتکش‌هایی را که تحریم‌ها را نقض کنند، تحریم خواهد کرد.سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: خزانه‌داری آمریکا کشتی‌ها و شرکت‌هایی که تجارت با ایران را تسهیل کنند را مورد هدف قرار خواهد داد و برای جامعه کشتی‌رانی جهانی هم صراحتاً مشخص شده است که ما با جدیت تحریم‌های خود را دنبال می‌کنیم.دولت آمریکا اخیراً به چین و به‌ویژه هنگ‌کنگ در مورد خرید نفت از ایران هشدار داده است. طبق گزارشات موجود، این هشدار پس از آن انجام شد که یک کشتی چینی، در اوایل ماه می، در حال بارگیری نفت از ایران رؤیت شده بود.کشتی پاسیفیک براوو به تازگی توسط بانک کونلون خریداری شده است. این بانک یک شرکت هولدینگ از شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) است، که در تسهیل روابط تجاری بین چین و ایران فعال است.طبق داده‌های تانکرترکرز دات کام، پاسیفیک براوو، پس از بارگیری نفت ایران، در ۱۱ می در خلیج فارس رؤیت شد. این کشتی دستگاه موقعیت‌نمای خود را خاموش کرده بود تا بتواند به جزیره خارک برسد و نفت خود را بارگیری کند.موضوع این نفتکش در شرایطی مطرح می‌شود که تنش‌های بین آمریکا و چین بالا گرفته است؛ در صورتی که پاسیفیک براوو نفت خود را به چین تحویل دهد، این نقص تحریم‌های آمریکا خواهد بود و مذاکرات تجاری را پیچیده‌تر خواهد کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید