کد خبر : ۱۴,۱۹۸
۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰
هواشناسی بوشهر درباره افزایش ناگهانی ارتفاع موج از اواخر امروز تا سه‌شنبه به دریانوردان هشدار داد.
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر درباره افزایش ناگهانی ارتفاع موج از اواخر امروز تا سه‌شنبه به دریانوردان هشدار داد.

به گزارش خارگ نیوز، مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به افزایش ناپایداری‌های جوی به تناوب از اواخر امروز تا سه‌شنبه ۲۰ آبان، بر روی خلیج فارس و سواحل استان و برخی مناطق استان بیشتر نیمه شمالی، احتمال رگبار پراکنده باران، و رعد و برق همراه با وزش تندباد لحظه‌ای وجود دارد.

فرج اله شکوهی پور افزود: در پی وزش تندباد لحظه‌ای، ارتفاع موج دریا به صورت ناگهانی و موقت افزایش می‌یابد.

او با اشاره به اینکه با توجه به این شرایط احتمال آسیب به زیرساخت‌ها و تاسیسات زیربنایی وجود دارد، به دریانوردان توصیه کرد: آمادگی لازم را برای رویارویی با خطرات احتمالی داشته باشند.

پیش‌بینی وضع جوی و دریایی بوشهر تا فردا
آسمان، صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و در برخی نقاط بیشتر بر روی دریا با احتمال بارش پراکنده باران و رعدو برق پیش‌بینی شده است.

جهت وزش باد بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت، و امروز و فردا گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت، خواهد بود.


ارتفاع موج هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در فراساحل مناطق شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۷:۰۶، مد ساعت ۱۱:۴۲ و جزر دوم ساعت ۱۶:۱۹ است.

در شبانه روز گذشته، اهرم با ۳۴ و جم با ۱۳ درجه سلسیوس بیشترین و کم‌ترین دما را ثبت کرده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار خارگ نیوز، اخبار دریافتی حاکی از آن است که وزش باد لیمر در دریا از سکوی نفتی نوروز در حال وزیدن به طرف سواحل آغاز شده است.


نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید