کد خبر : ۱۳,۰۱۲
۱ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۱۲
هوشمندسازی رصد مرز‌ها در اولویت مرزبانی است
خارگ نیوز:فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هوشمندسازی پایش مرز‌ها و استفاده از سامانه‌های الکترونیکی و اپتیکی در اولویت این فرماندهی قرار دارد.
به گزارش خارگ نیوز، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران در بوشهر بیان کرد: مانند دیگر حوزه‌های نیروی انتظامی، مرزبانی نیز به سمت هوشمندسازی حرکت کرده و با تامین اعتبارات لازم سامانه‌های جدید به کار گرفته خواهند شد.
 
او ادامه داد: با استفاده از حسگر‌های جدید، پایش تصویری مرز‌ها بیشتر خواهد شد و نگهبانی از مرز‌ها بهتر صورت می‌گیرد.
 
فرمانده مرزبانی ناجا عنوان کرد: تجهیزاتی که به ناوگان مرزبانی اضافه می‌شوند به طور عمده ساخت داخل هستند.
 
گودرزی همچنین به افزایش ۶۸ درصدی کشف مواد مخدر در مرز‌ها اشاره کرد و گفت: در هفت ماه امسال، ۷۰ تن مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف و تریلیون‌ها ریال کالای قاچاق ضبط شده است.
 
او با تاکید بر برخورد قاطع با قاچاقچیانی که قصد اخلال در امنیت و اقتصاد کشور را دارند، افزود: در این راه تعدادی از همکارانمان به شهادت رسیده‌اند و خونشان ضامن امنیت کشور شده است.
 
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ادامه داد: دستگیری قاچاقچیان در هفت ماه امسال، ۱۷ درصد و متجاوزان دریایی نیز ۲۳ درصد افزایش یافته است.
 
گودرزی با اشاره به گستردگی مرز‌ها و در عین حال تهدید‌های کشور، بیان کرد: مرزبانان با همراهی دیگر نیرو‌هایی که یاور ما هستند و مرزنشینانی که آنان را مرزیار و پشتوانه مستحکم خود می‌دانیم با چشمانی باز از مرز‌ها چه در خشکی و چه در دریا و رودخانه حراست می‌کنند.
کلیدواژه ها: احمد علی گودرزی 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید