کد خبر : ۱۳,۰۰۸
۱ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۰۴
ترانزیت مواد مخدر قاچاقچیان از خشکی به دریا سوق یافته است
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر قاچاقچیان از خشکی به دریا سوق یافته است گفت: این استان در عرصه مبارزه با موادافیونی از جایگاه ممتازی برخوردار است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست با فرمانده مرزبانی ناجا با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت روز مرزبانی، این میزان مواد مخدر کشف شده می‌تواند میلیون‌ها نفر را در معرض آسیب خانمان‌سور قرار می‌دهد که در این عرصه نقش مرزداران بااهمیت است.
 
او ادامه داد: استان بوشهر در مقابله با سوداگران مرگ در خشکی و خلیج فارس، مرزبانان شبانه‌روز تلاش می‌کنند و به توفیقاتی دست یافته‌اند.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر قاچاقچیان از خشکی به دریا سوق یافته است افزود: مرزبانان و دریابانان استان بوشهر با تلاش شبانه‌روزی، قاچاقچیان را ناکام گذاشته‌اند و اکنون استان بوشهر در عرصه مبارزه با موادافیونی از جایگاه ممتازی برخوردار است.
 
گراوند بیان کرد: در تخصیص منابع اعتباری باید به جایگاه استان‌ها در امنیت ملی توجه شود که در این راستا عسلویه، خارگ، همجواری با کشور‌های خلیج فارس از ویژگی‌های استان بوشهر است که باید در تخصیص منابع اعتباری به این ظرفیت‌ها توجه شود.
 
او با بیان اینکه یک سوم مرزدریایی کشور در استان بوشهر قرار دارد عنوان کرد: از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرزدریایی کشور بیش از ۹۳۰ کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد که طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس در این استان است.
 
استاندار بوشهر گفت: مواد مخدر در راس همه آسیب‌های اجتماعی قرار دارد و در این راستا مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سوداگران مرگ تاکنون شهدای گوناگونی تقدیم کرده است.
 
گراوند ادامه داد: پایانه نفتی خارگ و منطقه پارس جنوبی از نقاط مهم و استراتژیک و حساس استان بوشهر و کشور است و اگر امروز امنیت پایدار در این استان حکم‌فرماست به سبب همدلی اعضای شورای تامین و تلاش شبانه‌روزی نیروهای انتظامی، نظامی، سپاه، بسیج، امنیتی و مرزبانی است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید