کد خبر : ۱۲,۹۶۸
۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
اجرای سیستم نوین آبیاری در ۳۷.۴ هزار هکتار اراضی استان بوشهر
خارگ نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون سیستم‌های نوین آبیاری در ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر اجرا شده است.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طی سال‌های اخیر تلاش‌های گسترده‌ای در راستای توسعه آبیاری تحت فشار در استان بوشهر صورت گرفته است و برنامه‌های مهمی نیز در دست اجرا است.
 
وی اضافه کرد: تاکنون ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی و باغات استان بوشهر به سیستم نوین آبیاری مجهز شده است که هفته دولت امسال نیز بیش از هزار هکتار آن به بهره‌برداری رسید.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در سال جاری سه هزار و ۵۴۰ هکتار از مزارع و باغات استان بوشهر تحت آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.
 
اجرای طرح نخلستان
 
وی یکی از طرح‌های مهم استان بوشهر را طرح نخلستان عنوان کرد و اضافه کرد: این طرح یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که در قالب آن، شیوه آبیاری نخیلات و مزارع در سطح ۳۴ هزار هکتار اصلاح می‌شود.
 
منوچهری با اشاره به اجرای طرح سیستم نوین آبیاری در دو هزار و ۴۰۰ هکتار از باغات منطقه سعدآباد، افزود: این طرح در سه هزار و ۱۶۰ هکتار از باغات منطقه آب‌پخش نیز اجرا می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید