کد خبر : ۱۲,۶۲۷
۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳
عملیات جستجوی غواص مفقود شده در نزدیکی سکوی نفتی فروزان
خارگ نیوز: رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اعزام تیم جستجو و نجات این اداره کل خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز،حجت خسروی رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در پی تماس تلفنی با مرکز فرعی جستجو ونجات دریایی خارگ مبنی بر مفقود شدن یک غواص در  نزدیکی سکوی نفتی فروزان ، بلافاصله هماهنگی های لازم انجام شد و تیم غواصی این اداره کل بهمراه شناور ناجی ۹ به موقعیت اعزام شدند.

 

خسروی افزود: بر اساس اطلاعاتی از تیم غواصی دریافت شد فرد متوفی جوانی ۳۰ساله اهل گناوه می باشد که بهمراه دونفر دیگر با یک فروند قایق موتوری دیشب از گناوه خروج نموده و مجاور سکوی اصلی میدان نفتی فروزان در حال غواصی بوده اند.

 

  وی عنوان کرد:  فرد متوفی حوالی ساعت ۳ الی ۴ صبح برای غواصی زیر آب رفته و غرق می‌شود. جسد ایشان در ساعت ۱۲ ظهر طی عملیات جستجوی زیرسطحی توسط تیم غواصی در همان محدوده سکوی فروزان پیدا شد و به شناور ناجی ۹ منتقل گردید.

 

خسروی اظهارکرد: باهماهنگی صورت گرفته با دریابانی گناوه، جسد فرد فوت شده توسط یک فروند قایق موتوری به گناوه منتقل و تحویل مقامات شد.

 

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطر نشان کرد: طی استعلام از پایگاه ورود و خروج دریابانی گناوه، اطلاعی از چگونگی و ساعت خروج قایق یاد شده  نداشتند.
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر

نظرات بینندگان

حمید
0
1

متاسفانه طی سالیان گذشته کسانی وارد این کار شدند که کمترین اطلاعی از خطرات این شغل نداشته و آموز شگاهایی مبادرت به آموزش می نمایند که کمترین اطلاعی از نحوه آموزش غواصی نداشته و به دلیل در آمد زایی این شغل با کمترین امکانات و نداشتن اطلاعات و تجربه کاری مبادرت به آموزش در مدت زمان کو تاهی می نمایند که در عمل با این آموزش محدود وارد بازار کار میشوند و قربانی عدم آموزش اصولی می شوند


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید