کد خبر : ۱۱,۸۹۵
۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۵۸
آشفته بازار گرانی در خارگ
خارگ نیوز: گرانی در حالی در جزیره بیداد می‌کند که برخی افراد سودجو هم به این شرایط دامن زده و با گرانفروشی و افزایش خودسرانه قیمت‌ها عرصه را بر مردم تنگ تر می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز، گرانی و کاهش قدرت خرید این روزها به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردمی در جزیره تبدیل شده است که با وجود افزایش قیمت‌ها هیچ‌گونه افزایش حقوقی نداشته‌اند و شرایط بازار مشکلات اقتصادی زیادی را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است.
 
ترکش‌های کرونا و افزایش نرخ ارز به بازار رسیده و افزایش قیمت‌هایی که هر سال یک بار رخ می‌داد حالا به چند ماه یکبار کاهش یافته است، در این میان برخی سودجویان هم بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم تنها به فکر سود و منفعتشان بوده و خودسرانه دست به افزایش قیمت می‌زنند به گونه‌ای که حتی در یک منطقه هم یک کالای مشخص با قیمت‌های متفاوت به فروش می‌رسد.
 
مردم اما گلایه مند از گرانفروشی ها و مشکلات اقتصادی از مسئولان انتظاری به جا و به حق دارند و آن این است که نظارت‌ها را تشدید کرده و اجازه ندهند در این آشفته بازار گرانی برخی افراد به سودجویی بپردازند. چنانچه نظارت‌ها تقویت و قوانین سخت گیرانه در خصوص متخلفان اعمال شود دیگر هیچکس به فکر سودجویی از مردمی که در شرایط سخت اقتصادی برای اداره زندگیشان تلاش می‌کنند، نمی‌افتد.
 
این در حالیست که مسئولان از کمبود نیروهای بازرس خبر می‌دهند و مردم را برای کمک در این عرصه فرا می‌خوانند تا با همکاری مردم و مسئولان از چنین مواردی جلوگیری شود.

 

به نظر می‌رسد آشفته بازار گرانی در خارگ نیازمند ورود جدی دستگاه‌های نظارتی و تشدید نظارت هاست و باید قوانین سخت گیرانه تری در خصوص متخلفان اجرا شود تا دست سودجویان برای همیشه از جیب مردم کوتاه شود.

 

کلیدواژه ها: جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید