کد خبر : ۱,۱۷۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۴۸
مشکل صدورسندخانه‌های خارگ پیگیری می شود
خارگ نیوز: وزیر کشور گفت: برای صدور سند مالکیت زمین در جزیره خارگ پیگیری لازم را انجام خواهم داد.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست مسئولان و معتمدان جزیره خارگ، نداشتن سند مالکیت را مشکل دیرینه مردم این جزیره عنوان کرد و افزود: از نظر عقلی وقتی مردمی در سرزمینی زندگی می‌کنند و سکونتشان از نظر امنیتی در آن مکان مشکلی ندارد، باید بتوانند برای خانه خود سند بگیرند، اما این که در مورد جزیره خارگ باید چه تصمیمی گرفته شود نیازمند بررسی سوابق این مساله است.
وی از استاندار بوشهر که در جلسه حضور داشت، خواست مستندات لازم را به وزارت کشور ارسال کند تا معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور پیگیر آن باشد و سپس در دستور کار شورای عالی امنیت ملی برای ارائه گزارش به رئیس جمهور قرار گیرد.

وزیر کشور، با تاکید بر پیگیری تصویب طرح جامع شهری درباره زمین‌های بدون استفاده نیروی دریایی ارتش در جزیره خارگ هم گفت: حالا که نیروی دریایی این 30 هکتار زمین را لازم ندارد باید تعیین تکلیف شود که در این مورد با فرمانده نیروی دریایی ارتش صحبت خواهیم کرد.

رحمانی فضلی درباره طرح امنیتی جزیره خارگ و مشکلات رفت و آمد برای مردم نیز بیان کرد: این طرح در معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور بازنگری خواهد شد تا مشکل مردم بومی برای رفت و آمد به محل سکونتشان برطرف شود.

وی با اشاره به صحبت معتمدان جزیره خارگ که بیکاری را یکی از مشکلات اصلی این جزیره عنوان کرده بودند، از بخشدار ویژه خارگ که تنها بخشدار ویژه کشور است، خواست آمار دقیقی از جویندگان کار در این جزیره تهیه کند تا با کمک بخش خصوصی و وزارت نفت برایشان کار ایجاد شود.

وزیر کشور گفت: از وزارت نفت خواهیم خواست برای تامین نیروی مورد نیازش از جوانان بومی خارگ استفاده کند.

رحمانی فضلی همچنین درباره پرداخت عوارض آلایندگی و شهرداری از سوی تاسیسات نفتی فعال در خارگ، بیان کرد: باید در این زمینه قانون را بررسی کرد اگر، وزارت نفت باید مبلغی را پرداخت می‌کرده و نکرده است، موظف است پرداخت کند و اگر نپردازد، از آنها خواهیم گرفت.

وی در همین حال خدمات وزارت نفت در این جزیره را خوب ارزیابی کرد و افزود: مباحث اجتماعی طرح‌های نفتی بسیار مهم است و در اجرای این طرح‌ها باید به فکر خدمت رسانی به مردم مناطق پیرامونی آنها بود.

وزیر کشور از استاندار بوشهر خواست طرح جامع خدمات رسانی به مردم خارگ را تهیه کند، تا پیگیری شود.

رحمانی فضلی در ادامه یادی از سفر رئیس جمهور به بوشهر کرد که به عنوان نماینده وی در میان مردم روستاهای هلیله و بندرگاه روستاهای همجوار نیروگاه اتمی بوشهر حضور یافته و مطالبه آنها را در ادامه سکونتشان در روستاها به حق دانسته بود. مطالبه‌ای که با دستور رئیس جمهور و پیگیری صورت گرفته از سوی وزارت کشور و سازمان انرژی اتمی به حل مشکل چندین ساله این روستاها منجر شد و ساکنان این روستاها توانستند در زادگاهشان باقی بمانند.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد مشکل خارگی‌ها برای سنددار شدن خانه‌هایشان نیز به همین شکل برطرف شود.

رحمانی فضلی در پایان از استاندار بوشهر برای پیگیری خواسته‌های مردم استان تقدیر کرد.
کلیدواژه ها: جزیره خارگ اسناد مالکیت 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید