کد خبر : ۱۱,۳۹۸
۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۴
اثر نویسنده خارگی بعنوان اثر برتر نمایشنامه‌نویسی رضوی معرفی شد
خارگ نیوز: «جای پای رضا» به‌نویسندگی عقیل جماعتی از جزیره خارگ زیر نظر دکتر قطب‌الدین صادقی به نمایشنامه تبدیل خواهند شد.
جواد اشکذری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از میان 80 نمایشنامه رسیده به دبیرخانه، 12 طرح در دو بخش اقتباسی و آزاد توسط هیئت انتخاب معرفی شدند. این آثار در سه گروه با حضور و راهنمایی دکتر قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری و نادر برهانی‌مرند از اساتید مطرح تئاتر کشور، به نمایشنامه تبدیل خواهند شد.
 
دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی افزود: در گروه اول، طرح‌های نمایشنامه «عصر زرد، قصر سرد» به‌نویسندگی محمدرضا رسولی از زنجان(اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «حمام خون» به‌نویسندگی احمد ملک‌نژاد از مشهد (اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «مارینا ترنج» به‌نویسندگی بهمن بارانی از خوسف بیرجند و «جای پای رضا» به‌نویسندگی عقیل جماعتی از جزیره خارگ زیر نظر دکتر قطب‌الدین صادقی به نمایشنامه تبدیل خواهند شد.
 
این هنرمند تئاتر ادامه داد: 4 طرح نمایشی منتخب دیگر چون «پر» به نویسندگی مجید کاظم‌زاده مژده‌ای از رشت، «...و اینک ما سه نفر» به‌نویسندگی منا صبور جنتی از مشهد، «دل، آینه دل» به‌نویسندگی ام‌البنین ماهر از مشهد (اقتباس از رمان هرایی) و «زمهر تا مهر» به‌نویسندگی مرتضی ترقی از قم (اقتباس از کتاب مژده گل) در گروه دوم با استاد نصرالله قادری فعالیت خواهند کرد.
 
اشکذری در رابطه با 4 نمایشنامه گروه استاد نادر برهانی‌مرند عنوان کرد: طرح‌های نمایشنامه «بال‌های اهورا» به نویسندگی پریسا کیومرثی از خرم‌آباد(اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «برگشته» به‌نویسندگی محمود مرادی جهان از قم و «سوئیت شماره هشت» به‌نویسندگی مهدی فتحی از اهواز و «یاغی» به‌نویسندگی موسی هدایتی از قروه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
 
دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی با بیان اینکه این جشنواره ملی فعالیت کارگاهی خود را به پایان خواهند رساند، افزود: آثار توسط این سه استاد به همراه دو نمایشنامه‌نویس مطرح دیگر داوری خواهند شد و طی مراسمی از سوی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع)، برگزیدگان را در دی ماه سال جاری اعلام خواهند گردید. همچنین نمایش‌نامه‌های برتر کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی در قالب یک کتاب منتشر می‌شوند.
 
کلیدواژه ها: عقیل جماعتی جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید