کد خبر : ۱,۰۹۰
۷ اسفند ۱۳۹۶ ۲۲:۵۹
فرمانده سپاه خارگ گفت: در این اردو معنوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اساتید دانشگاه، مدیران ارشد و همه اقشار مختلف دانشگاه حضور خواهند داشت که درمجموع بیش از 5 هزار نفر تا پایان زمان مشخص‌شده از جزیره عملیاتی خارگ بازدید خواهند کرد.
هرساله در آستانه نوروز راهیان نور به استان خوزستان انجام می‌شود و بسیاری از مردم شادی خود را در کنار جوار شهدای هشت سال دفاع مقدس می‌گذرانند و برخی نیز سعی دارند لحظه تحویل سال جدید در کنار شهدا باشند.


چند سالی است به دلیل اهمیت جزیره خارگ راهیان نور دریایی از شهر بوشهر به سمت این جزیره توسط نیروی دریایی سپاه ایجادشده است و عاشقان به شهدا به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.
جزیره خارگ که به‌اندازه تمام‌روزهای دفاع مقدس شاهد بمباران‌های هوایی بوده است در سفرهای راهیان نور دریایی راویان به اصل موضوع می‌پردازند که بیان این خاطرات برای شنوندگان بسیار جذاب و غرورآفرین است.


وقتی راوی از رشادت‌های شهید نادر مهدوی‌ها و شهید بیژن گردها سخن می‌گوید همه مستمعین در میانه دریای خلیج‌فارس اشک‌ریزان می‌شوند و ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند و یادی از شهدا می‌کنند.


این حال و هوای معنوی در مسیر رفتن به راهیان نور دریایی حس و حال عجیبی به پیشگامان راهیان نور می‌دهد که هرساله برای رفتن به این اردو معنوی چشم‌انتظار باشند.


بازدیدکنندگان در این سفر راهیان نور دریایی به جزیره خارگ از موزه دفاع مقدس، بیمارستان زیرزمینی دفاع مقدس، یادمان شهدا بازدید خواهند کرد.
بازدید 5000 نفر از جزیره عملیاتی خارگ در نوروز 97


سیروس حیاتی فرمانده سپاه خارگ با اشاره اعزام عاشقان شهدا به جزیره خارگ گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده از تاریخ 25 اسفندماه تا 12 فروردین روزانه 300 نفر به منطقه عملیاتی جزیره خارگ اعزام می‌شوند.حیاتی اظهار کرد: در این اردو معنوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی، اساتید دانشگاه، مدیران ارشد و همه اقشار مختلف دانشگاه حضور خواهند داشت که درمجموع بیش از 5 هزار نفر تا پایان زمان مشخص‌شده از جزیره عملیاتی خارگ بازدید خواهند کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید