کد خبر : ۱,۰۲۵
۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر ارتقا ایمنی تردد شناورهای مسافری گفت: در این راستا نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری گناوه، خارگ و بوشهر از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.
نورالله اسعدی سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار کرد : بوشهر یکی از مسئولیت‌های مهم اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی را ارتقا ایمنی شناورها و تحقق مطالبات مردم ساحل نشین دانست و اظهار داشت: در راستای ارتقاء ایمنی ترددهای دریایی خصوصا ایمنی شناورهای مسافری و برخورداری مردم از ترددها و مسافرت‌های دریایی ایمن، سازمان بنادر و دریانوردی مصمم است تا ناوگان حمل و نقل مسافری دریایی را نوسازی کند.


وی، با تاکید بر فراهم شدن شناورهای ایمن و پیشرفته در مسیر بنادر استان بوشهر گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری در مسیر بنادر گناوه، خارگ و بوشهر از اولویت‌های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.


سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه سفرهای مطمئن، ایمن و با کیفیت برای مسافران دریایی خصوصا مردم خارگ همواره از دغدعه‌های سازمان بنادر و دریانوردی است افزود: از چندسال پیش تمرکز ویژه‌ایی روی این موضوع شده و در این راستا استفاده از شناورهای پیشرفته، مدرن و سریع‌السیر از مطالبات به‌حق مردم خارگ است.


اسعدی تاکید کرد: مطالبه مردم خارگ در ایجاد شناورهای پیشرفته مسافری را سازمان بنادر و دریانوردی به‌عنوان بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی پاسخ مناسب می‌دهد.


وی از پرداخت تسهیلات اعتباری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافرت دریایی خبر داد و خاطرنشان کرد: در سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بوشهر در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری دریایی مقرر شد از طرف سازمان بنادر و دریانوردی وام برای نوسازی ناوگان موجود اختصاص داده شود.


سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تردد شناورهای مسافری موجود با ارتقا ایمنی بالا پرداخت و افزود: سازمان بنادر و دریانوردی فرصت زمانی محدودی را برای فعالیت شناورهای موجود در نظر می‌گیرد که در محدوده زمانی تعیین شده بتوانند فرایند اخذ وام و جایگزینی شناور مدرن را انجام دهند پس از آن فقط به شناورهای جدید اجازه تردد داده می‌شود.


اسعدی با اشاره به پرداخت وام مورد نیاز سرمایه‌گذاران در امر خرید ناوگان مسافرت دریایی بیان کرد: مالکان شناورهای مسافری موجود قبلا خرید شناور مدرن برای آنان توجیه اقتصادی نداشت ولی هم اکنون با تسهیلاتی که سازمان بنادر در اختیار آنان می‌گذارد این مشکل برطرف شده است.


وی تاکید کرد: مالکان شناورهای مسافری برای نوسازی ناوگان باید درخواست خود را برای دریافت تسهیلات نوسازی ناوگان به سازمان بنادر و دریانوردی تحویل دهند تا اقدامات لازم به عمل آید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید