کد خبر : ۹۳۶
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۴۶
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان نیمه اول سال جاری و برای ارائه خدمات متنوع، طرح جامع جزیره خارک در وزارت نفت به تصویب می‌رسد.
عبدالحمید خدری اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات گسترده مردم جزیره خارک که به عنوان نماد مقاومت و پایداری در دوران دفاع مقدس از آن یاد می‌شود، بعد از ظهر روز گذشته رئیس و اعضای کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به این جزیره سفر کرده و در یک نشست هم‌اندیشی به دنبال دستیابی به یک راه حل مشترک تلاش کردند.


وی افزود: از آن جا که بیشترین حجم فعالیت ممکن در جزیره خارک توسط وزارت نفت در حال انجام است، انتظار می‌رود که شاهد توجه بیشتری از طرف این وزارت‌خانه برای اداری وظایف خود در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی باشیم.


نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صادرات بیش از 90 درصد نفت کشور از جزیره خارگ در کنار تاسیسات فراوان نفتی در این جزیره، بستری ایجاد کرده که نباید شاهد بیکاری افراد بومی باشیم در حالی که آمارهای نه چندان امیدوارکننده، نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از جوانان خارک با وجود داشتن تخصص‌های مرتبط با نفت، همچنان فاقد شغل هستند.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون 200 جوان اهل جزیره خارک در انتظار تصمیم‌گیری وزیر نفت برای بکارگیری در تاسیسات نفتی این جزیره هستند و اگر وزارت نفت در این خصوص کاری انجام ندهد، از سایر وزارت‌خانه‌ها که کمترین تاثیرگذاری به نسبت وزارت نفت در این منطقه دارند انتظار کمتری می‌رود.


وی با اشاره به مشکل تارخی مردم خارک برای دریافت سند مالکیت واحدهای مسکونی، عنوان کرد: مطالبه مردم از دولت، صدور اسناد مالکیت برای زمین و منازل مسکونی است که از وزارت نفت می‌خواهم در این خصوص فرصت‌سوزی نکند.


نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صدور کارت خدماتی ویژه شهروندان خارگی از سوی وزارت نفت در دست پیگیری است که در صورت اجرایی‌شدن آن، بخش عمده‌ای از مشکلات مردم ساماندهی می‌شود.


وی بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات، تا پایان نیمه اول سال جاری و برای ارائه خدمات متنوع، طرح جامع جزیره خارک در وزارت نفت به تصویب می‌رسد.


جزیره خارگ و صدور کارت خدماتی ویژه شهروندان خارگی از سوی وزارت نفت را از برنامه‌های در دست پیگیری دانست و افزود: سفر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خارگ فرصت مغتنمی برای حل مشکلات جزیره خارگ است

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید