کد خبر : ۹۳۴
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۴۴
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی اعلام کرد: هم اکنون مشتریان سنتی ایران و کشورهای اروپایی در منطقه خارک در حال بارگیری محموله‌های نفت خام خریداری شده هستند و صادرات نفت از این پایانه روال عادی خود را طی می‌کند.
سید پیروز موسوی، در بازدید از پایانه‌های نفتی خارک با اشاره به این‌که صادرات نفت در این منطقه روال عادی خود را طی می‌کند، گفت: هم اکنون مشتریان سنتی ایران یعنی کشورهای چین و هند و همچنین اروپا و ایتالیا در منطقه خارک در حال بارگیری هستند و صادرات نفت انجام می‌شود.


وی، نگاه به توان داخلی و استفاده از نیروی انسانی بومی را جزو اولویت‌های این شرکت عنوان کرد و ادامه داد: پس از توافق برجام، وضع پایداری در صادرات نفت ایجاد شد و در ماه گذشته میلادی (آوریل) رکورد صادرات نفت و میعانات گازی شکسته شد.


مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان این‌که بازسازی و تعمیرات اسکله و پایانه‌های نفتی، به پایداری صادرات نفت کمک کرده است، اظهار کرد: ما برای انجام وظایف بر اساس اهداف و برنامه‌های شرکت ملی نفت و وزارت نفت آماده‌ایم.


موسوی با تاکید بر این‌که هم اکنون میان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت تعامل و همکاری خوبی برقرار است، تصریح کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم برای برطرف کردن مشکلات منطقه تلاش کنند.


وی با بیان این‌که تحریم دوباره نفتی ایران کاری سخت و دشوار است، افزود: مسئولان وزارت نفت از دوران دفاع مقدس تاکنون مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید