کد خبر : ۹,۰۹۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۲۷
خیران بوشهری ۶میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ایتام کمک کردند
خارگ نیوز: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: خیران و نیکوکاران این استان از ابتدای سال تاکنون ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به فرزندان یتیم و محسنین زیر پوشش این نهاد کمک کردند.
به گزارش خارگ نیوز، احمد لطفی روز جمعه در دیدار با تعدادی از خیران و حامیان نیکوکار این استان افزود: رسیدگی و کمک به فرزندان یتیم و محسنین نیازمند همواره مورد تاکید دین مبین اسلام و اولیای الهی و از اولویت‌های کاری کمیته امداد است و خیران و حامیان نیکوکار به عنوان مروجان همیاری و حمایت از ایتام، ذخیره‌هایی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.
 
وی اضافه کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین که ناشی  از نگاه اعتقادی و بینش عمیق مردم به آموزه‌های دینی است، خیران اقدام به حمایت مالی و معنوی از یک تا چند یتیم و فرزند نیازمند می‌کنند و سالانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با همکاری کمیته امداد در اختیار خانواده‌های آن‌ها قرار می‌دهند.
 
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: کمک خیران به ایتام و محسنین بیشتر در زمینه‌های درمانی، معیشتی، تامین مسکن، جهیزیه و فرهنگی ارائه می‌شود.
 
وی یادآورشد: در زمان حاضر ۱۲ هزار حامی نیکوکار حمایت از ۶ هزار و ۵۷۷ فرزند یتیم و غیر یتیم (محسنین) را در استان بوشهر برعهده دارند.
 
لطفی با تاکید بر افزایش مشارکت خیران در رسیدگی به ایتام گفت: زمینه لازم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی در زمینه ثبت‌نام و پرداخت کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان فراهم شده و مردم نیکوکار استان می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی ekram.emdad.ir به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت‌به ثبت‌نام و پذیرش فرزندان یتیم اقدام و کمک‌های خود را پرداخت کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید