کد خبر : ۸۷۰
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۲۳
بخشدار ویژه خارگ گفت: زمان زیادی از تعریف هشت پروژه توسط شیلات می‌گذرد ولی تاکنون اقدامی موثر برای اجرای این پروژه‌ها در جزیره صورت نگرفته است.
محمود رضایی عصر شنبه در نشست ساماندهی امور صیادی جزیره خارگ اظهار کرد: دولت در حوزه صیادی خارگ به صورت ویژه ورود کرده است.


وی افزود: خواسته‌های به حق قشر صیاد جزیره خارگ، سال‌های سال بی‌حاصل مانده بود، با همکاری و همدلی همه جانبه توانستیم اسکله صیادی با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و بندر خارگ در این جزیره راه اندازی و افتتاح کنیم.


بخشدار ویژه خارگ اضافه کرد: این پایان خواسته ها در حوزه صیادی نبوده است و تیم بخشداری و فرمانداری بوشهر با محوریت شیلات بوشهر یک پکیج پروژه‌ای با هشت پروژه عمرانی، فنی و دریایی تعریف شد.


وی خاطرنشان کرد: مدت زمان بسیار زیادی از تعریف این هشت پروژه توسط شیلات می گذرد ولی تاکنون اقدامی موثر برای اجرای این پروژه‌های عمرانی در جزیره صورت نگرفته است.


رضایی ادامه داد: پیمانکار پروژه‌های خارگ از ارائه یک برنامه زمان بندی به بخشداری عاجز است و روند اجرایی ما در این حوزه کند شده است و این قابل قبول نیست.


وی گفت: ما خادم اهالی شریف خارگ و قشر صبور صیاد هستیم و خواسته این قشر به حق است، خواستار پیگیری اجرای این پروژه طی یک برنامه ریزی مدون و زود بازده توسط اداره کل شیلات استان بوشهر هستیم.


بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: با کندی پروژه شیلات در جزیره خارگ به صورت جدی برخورد خواهیم کرد و پیمانکار باید ظرف مدت یک هفته برنامه زمان بندی و درصد پیشرفت پروژه ها را به بخشداری ویژه خارگ اعلام کند و سریعا کارگاه پروژها فعال شود.


وی اظهار داشت: هدف ورود بخشداری به این مقوله روان‌سازی پروژه ها برای به نتیجه رسیدن سریع این پروژه ها است. دولت در بحث خواسته‌های عمومی کوتاه نخواهد آمد و تعارفی در کار نیست، روزانه وضعیت عملکرد این پروژه ها را پایش می‌کنیم که متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.


رضایی ادامه داد: دولت در قبال پروژه‌های تعریف شده‌ای که ردیف بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته است به هیچ عنوان تعارفی ندارد، پروژه‌ای که تعریف شده است مطمئنا دارای نیاز در آن منطقه بوده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید