کد خبر : ۸,۳۵۲
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۱
۱۶۰ هزار سند دوران دفاع مقدس در دیر جمع آوری شد
خارگ نیوز: فرمانده سپاه سید الشهدا شهرستان دیر استان بوشهر گفت: ۱۶۰ هزار سند دفاع مقدس مربوط به رزمندگان، ایثارگران و شهیدان توسط مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه این شهرستان تهیه و جمع‌آوری شده‌است.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ ایرج سلیمانی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: این اسناد حاوی عکس، وصیت نامه، دست نوشته، فیلم اعزام، خاطره  و زندگی نامه رزمندگان و شهیدان این شهرستان است که در مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه نگهداری شدهاست.
 
وی گفت: گردآوری اسناد و خاطرات رزمندگان و شهیدان نقطه قوتی برای شهرستان است و می‌تواند به عنوان الگویی برای کشور باشد.
 
فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر اظهارداشت : از همه مردم بویژه رزمندگان دفاع مقدس می‌خواهیم اگر اثری از شهید، رزمنده و آزاده در منزل خود دارند برای تکمیل اسناد به مرکز آرشیو دفاع مقدس تحویل دهند.
 
وی گفت: روسای ادارات هم می‌توانند لیست کارکنان ایثارگر، صورت جلسات، مکاتبات و مستندات رزمندگان و کمک های خود به جبهه را تهیه و آنها را به مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه شهرستان تحویل دهند.
 
فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر اظهارداشت: در دفاع مقدس دبیرستان آیت الله طالقانی شهر دیر در سال ۶۴ همه کارکنان و دانش‌آموزان آن به جبهه اعزام شدند که ۱۴ شهید دانش‌آموز در کارنامه شهادت این مدرسه ثبت و ضبط شده‌است.
 
وی افزود: برای انتقال فرهنگ شهید و شهادت در نظر داریم با همکاری مردم و مسئولان موزه دفاع مقدس در شهرستان دیر راه‌اندازی شود.
 
سرهنگ سلیمانی ادامه داد: ۱۴ عنوان کتاب شهیدان تولیدی مرکز آرشیو دفاع مقدس است و سال گذشته هم پنج یادواره شهید، ۲۰ شب خاطره، کنگره سرداران، ۱۰ نمایشگاه دفاع مقدس و ۱۰۰ برنامه فرهنگی در این شهرستان برگزار شد.
 
وی اضافه کرد: امسال با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا برنامه دفاع مقدس بصورت مجازی برگزار می شود.
 
فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر یادآورشد: شهرستان دیر ۱۱۷ شهید و ۲ سردار شهید والامقام دارد که از این تعداد ۱۱۲ شهید در هشت سال دفاع مقدس به درجه شهادت نائل شدند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید