کد خبر : ۷۹۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۰۶
امام جمعه خارگ گفت: مشکلات مردم خارگ در حوزه نوسازی مدارس و کارت های تردد حل شود.
حجت‌الاسلام موسی کمالی صبح شنبه در نشست مسئولان جزیره خارگ اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی بسیار خوبی برای همه ما هستند که چگونه به مردم و انقلاب خدمت کنیم.


وی اضافه کرد: انقلاب ما در این دنیا نمونه ای ندارد و بر خلاف مسیر سلطه طلبان حرکت می کند، عده ای در این کره زمین خودشان را همه کاره میدانند و می گویند ما برای تمام دنیا نسخه بپیچیم و به قول سیاسیون دنیا باید تک قطبی شود. آمریکا به سازمان ملل اعتباری قائل نیست، دنیا به سمت تک قطبی شدن داشت می‌رفت که یک انقلابی به همت امام (ره) شهیدان و مردم بوجود آمد و مسیر تک قطبی دنیا را عوض کرد.


امام جمعه خارگ افزود: ایران اسلامی بر روی پاهای خود استوار است و در مقابل استکبار ایستاده است، یک معاهده بین المللی که سازمان ملل آن را تایید کرده است آمریکا از آن خارج می شود، ما با ایچنین دشمنی مواجه هستیم، ولی کشور در حال ایستادگی و مقاومت است.


وی با بیان اینکه دشمن می خواهد توانمندی دولت را ضعیف جلوه دهد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که من این دولت را حمایت می‌کنم، لذا همه ما باید حامی دولت باشیم.


حجت‌الاسلام کمالی ادامه داد: در این ۴۰ سال خدمات بسیار خوبی ارائه شده است و اگر کاری نشده بود ما به چهل سالگی انقلاب نمیرسیدم. ما منکر برخی از مشکلات نیستیم ولی ما نباید نیمه خالی لیوان را ببنیم، کارهایی که شده را ببینیم و به مردم گزارش دهیم. دشمن می‌خواهد القا کند که کاری نشده است.


امام جمعه خارگ تصریح کرد: تشکر دارم از عزیزانی که در سطح جزیره فعالیت می کنند و خدمات خیلی خوب را شاهد هستیم، سیاستی که در این جزیره بنا گذاشته شد، این بود که مشکلات جزیره خارگ را از سطح استان بوشهر پیگیری کنیم.


وی افزود: نگاه جدید استان به جزیره خارگ باعث شده است که برخی از مشکلات جزیره حل شد و امیدار هستیم این خدمات تداوم داشته باشد. باتوجه به کمکی که هم اکنون استان می کند آینده بسیار خوبی را برای جزیره متصور هستیم.


کمالی ادامه داد: برخی از مشکلات مردم در حوزه نوسازی مدارس و کارت های تردد حل شود، امیدوار هستیم این مشکلات کوچک با همکاری مسئولان بخش ویژه خارگ حل شود و خواست ما هم‌افزایی مسئولان در تمامی حوزه ها است.


وی اضافه کرد: در حوزه اشتغال بخشدار خارگ بسیار عملکرد خوبی داشته است و امیدواریم مشکلات این حوزه در جزیره خارگ بصورت کامل برطرف شود.


توسعه زیرساخت‌ها در خارگبخشدار ویژه خارگ نیز اظهار داشت: برنامه های دولت در بخش ویژه خارگ در حوزه‌های عمرانی و فرهنگی به صورت ویژه مد نظر قرار دارد، اعتبارات بسیار خوبی از سوی مسئولان ارشد استان به جزیره خارگ در سال‌های اخیر تخصیص داده شده است.محمود رضایی خاطرنشان کرد: کمترین خواست مردم از ما راه‌اندازی اسکله پشتیبان و پایانه مسافری بود که با همت جهادی مسئولان ارشد استان این مهم محقق شد.وی افزود: به زودی سالن پالتو فرهنگسرای جزیره خارگ افتتاح خواهد شد و با توجه به پتانسیل بالای هنرمندان جزیره خارگ شاهد میزبانی جشنواره های فرهنگی در بخش ویژه خارگ خواهیم بود.بخشدار ویژه خارگ اضافه کرد: همچنین نوسازی و بهسازی سالن اصلی ارشاد در دستور کار استان قرار گرفته است که امیدواریم در این هفته عملیات اجرایی آن آغاز شود.رضایی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته در حوزه مطالبات صید و صیادی هم اکنون پروژه های تعریف شده توسط شیلات آغاز بکار کرده است و خواسته به حق صیادان تسریع در اجرای این پروژه است و ما هم بعنوان نماینده دولت در کنار شیلات برای اجرای تسریع امور خواهیم بود.وی ادامه داد: به زودی عملیات اجرایی استخر جزیره خارگ آغاز خواهد شد و این موضوع در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در بخش ویژه خارگ است.نماینده عالی دولت با اشاره به اقدامات مثبت در حوزه سلامت خارگ خاطرنشان کرد: عملیات عمرانی پروژه کلینیک دهان و دندان و مرکز سلامت جزیره خارگ به مراحل پایانی خود رسیده است و بعد مدت های شاهد افتاح این پروژه بسیار مهم در حوزه سلامت و درمان جزیره خارگ خواهیم بود.وی گفت: استقرار اورژانس ۱۱۵ یکی از خواسته های مهم اهالی شریف خارگ بود که در برخی اوقات با مشکلاتی مواجه بودیم که هم اکنون با استقرار این اداره شاهد روان سازی در این حوزه هستیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید