کد خبر : ۷۴۶
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸
مشکل بیماران دیالیزی خارگ رفع شود
خارگ نیوز: رئیس شورای شهر خارگ گفت: طی روزهای گذشته نارضایتی های فراوانی در حوزه مشکلات بیماران دیالیزی به شورای شهر خارگ واصل گردیده است، که طی پیگیری های صورت گرفته از سوی این نهاد مردمی مشخص گردید، سیستم فیلتراسیون این دستگاه با مشکل مواجه شده است و راه اندازی مجدد این دستگاه زمان بر شده است.

به گزارش خارگ نیوز، بهروز خواجه در یکصد و نود سومین جلسه شورای شهر خارگ اظهار داشت: طی روزهای گذشته نارضایتی های فراوانی در حوزه مشکلات بیماران دیالیزی به شورای شهر خارگ واصل گردیده است، که طی پیگیری های صورت گرفته از سوی این نهاد مردمی مشخص گردید، سیستم فیلتراسیون این دستگاه با مشکل مواجه شده است و راه اندازی مجدد این دستگاه زمان بر شده است.

وی افزود: نیاز است دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر حساسیت خود را نسبت به موضوع بیماران خاص جزیره خارگ افزایش دهد و طبق توافقی که فی مابین بهداشت و درمان صنعت نفت خارگ به امضا رسانده به تعهدات خود پایوند باشد.

رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد: حدود 140 میلیون ریال از سوی بیمارستان نفت خارگ برای راه اندازی مجدد این دستگاه هزینه شده و طی آخرین پیگیری آزمایشات آب ورودی و خروجی دستگاه در آزمایشگاه اهواز مورد بررسی قرار گرفته که این آزمایش در مرحله شیمایی بدون مشکل بوده و روز شنبه از لحاظ باکتریایی مورد بازبینی قرار خواهد گرفت که در صورت نبود مشکل این دستگاه عملیاتی خواهد شد.

خواجه گفت: مقرر شده یکی از بومیان جزیره خارگ که مدارک پرستاری اخذ نموده بصورت طرح جهت کار در مرکز دیالیز خارگ مشغول بکار شود، به زودی جلسه ای با مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی توسط شورای شهر خارگ برای هماهنگی بیشتر و رفع مشکلات برگزار خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید