کد خبر : ۷,۱۴۰
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۶
راه اندازی اولین کارگاه مهارت آموزی در یگان های نظامی جزیره خارگ
خارگ نیوز: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در راستای توسعه آموزش های مهارتی و در جهت ارتقاء دانش و مهارت سربازان همزمان با هفته مهارت 10 کارگاه آموزشی در فرماندهی نیروی دریایی بوشهر افتتاح خواهد شد.
به گزارش خارگ نیوز: عبدالمجید دراهکی صبح امروز در بازدید از کارگاه های مهارت آموزی فرماندهی نیروی دریایی بوشهر، اظهار داشت: حرفه آموزی و مهارت‌ افزایی سربازان در طی خدمت سربازی نقش مهم در کسب تجربه و اشتغال آنان در آینده دارد.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر افزود: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به کادر وظیفه، گامی موثر بوده و به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهی نیروی دریایی بوشهر در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک به صورت گسترده ارائه می‌شود.
 
دراهکی با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جهت توانمندسازی نیروهای مسلح، اظهار کرد: این اداره کل در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت تولید و اشتغال با رویکرد «هر ایرانی یک مهارت» و توسعه فرهنگ سرباز ماهر  برای توانمندسازی نیروی انسانی به‌خصوص سربازان وظیفه تلاش می‌کند.
 
وی با اشاره به راه اندازی اولین کارگاه مهارت آموزی در محیط کار واقعی در یگان های نظامی جزیره خارگ در هفته مهارت گفت: استمرار آموزش و وجود نیروی انسانی در پادگان‌ها، یکی از مسیرهای اصلی آموزش و مهارت‌آموزی بوده و با توجه به شرایط و امکانات موجود در پادگان‌هایی که قابلیت برگزاری آموزش به این روش را دارند با برقراری تعامل مثبت و سازنده و ثبت کارگاه‌های آموزش محیط واقعی در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بیشترین حجم تعهدات و سهمیه‌های مهارت‌آموزی سربازان به این شیوه محقق خواهد شد.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر تاکید کرد: باید نیروهای وظیفه نظام را در امر مهارت‌آموزی، ترغیب و تشویق کنیم که برای تحقق این مهم می‌توان از ظرفیت‌های موجود در مراکز نظامی، بخش خصوصی، بخش دولتی و ظرفیت آموزش‌های مجازی استفاده کرد چرا که تشویق و ترغیب، عامل بالندگی و جوهر آموزش است.
 
وی با بیان اینکه مهارت آموزی، موجب می‌شود تا سربازان و خانواده‌های آنان پس از پایان خدمت مقدس سربازی، دغدغه اشتغال نداشته باشند، بیان کرد: سربازان وظیفه باید از این فرصت که شامل حالشان شده است نهایت استفاده را داشته باشند.
 
دراهکی با تاکید بر اینکه توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست و مفهومی ندارد، گفت: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی وتغییرات اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید