کد خبر : ۵,۴۲۰
۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۱۷
عین الله علیپور روزسه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: هم اکنون فقط شرکت کشتیرانی والفجر در مسیر بوشهر - خارگ و بالعکس خدمات رسانی می کند.
 
وی اضافه کرد: با توجه به پرداخت یارانه از سوی شرکت پایانه های نفتی ایران ( مدیریت عملیات عمومی خارگ) به شرکت والفجر برای حمایت از بومیان جزیره خارگ نرخ بلیت تردد برای آنها با 50 درصد تخفیف در قالب سهمیه تعیین شده است.
 
عضو شورای اسلامی شهر خارگ ادامه داد: قیمت بلیت سفر دریایی در مسیر خارگ - بوشهر و بالعکس با 50 درصد تخفیف در سهمیه بومیان 100 هزار ریال و در سهمیه آزاد 200 هزار ریال است.
 
علیپور ادامه داد: بتازگی شرکت کشتیرانی والفجر قیمت بلیت تردد در مسیر بوشهر - خارگ و بالعکس را در سهمیه بومیان خارگ به 145 هزار ریال و سهمیه آزاد به 290 هزار ریال افزایش داده است.
 
وی بیان کرد: در این ارتباط کمیته حمل و نقل شهرستان بوشهر نشست هایی را برای تعیین نرخ عادلانه بلیت تردد دریایی بین خارگ - بوشهر و بالعکس برگزار کرده است اما تاکنون نرخ جدیدی در این زمینه اعلام نشده است.
 
علیپور گفت: کمیته حمل و نقل شهرستان بوشهر بزودی نرخ قانونی مسیر یاد شده را مشخص می کند که امیدواریم در صورت افزایش نرخ، این افزایش منطقی باشد.
 
وی گفت: با توجه به اینکه نرخ تورم از سوی دولت 10 درصد گزارش شده افزایش نرخ حمل مسافر در مسیر خارگ - بوشهر و بالعکس نیز باید در حد نرخ تورم باشد.
 
عضوشورای اسلامی شهر خارگ گفت: در صورت افزایش نرخ بیش از 10 درصد باید زمینه پرداخت یارانه بیشتر برای این مسیر فراهم شود تا افزایش نرخ فشاری را متوجه مردم بومی جزیره خارگ نکند.
 
وی یادآورشد: همچنین شهرداری و شورای اسلامی خارگ برای تشویق بخش خصوصی به ارائه خدمات مسافربری در مسیر بوشهر - خارگ و بالعکس 10 میلیارد ریال یارانه اختصاص داده است.
 
علیپور در ارتباط با بازارچه میوه و تره بار جزیره خارگگفت: این پروژه 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد وهفته دولت امسال افتتاح می شود.
 
وی بیان کرد: برای قفسه بندی غرفه های بازارچه یاد شده دو میلیارد ریال افزایش اعتبار از سوی شهرداری خارگ درخواست شد که از سوی شورای شهر با آن موافقت شده است.
 
علیپور افزود: با افتتاح بازارچه یاد شده واحدهای عرضه میوه و تره بار خارگ ساماندهی و با نظارت لازم از سوی دستگاه های ذیربط میوه با قیمت مناسب به شهروندان عرضه خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: هدف دیگر ساماندهی بازارچه میوه و تره بار خارگ و کمک به زیبا سازی منظر شهری است که پیش از این با فعالیت پراکنده مراکز عرضه میوه و تره بار و به دنبال زباله های ناشی از فعالیت واحدها مشکلاتی را فراروی زیبا سازی منظر شهری خارگ ایجاد کرده بود.
 
علیپور دربخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنین شورای شهر خارگ40 میلیون ریال به امور فرهنگی اهل سنت این جزیره اختصاص داده که بزودی به آنان پرداخت خواهد شد.
 
جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با 20 هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید