کد خبر : ۵۰۵
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۴
منطقه خارگ در این هفته 40 نفر از دانش آموزان دختر منطقه خارگ در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند تا از مناطق جنگی بازدید به عمل آورند.
رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ در این اردو گفت: هدف از اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور را آشنایی آنان با فرهنگ جهاد و شهادت اعلام کرد.


برمک بر اهمیت نقش اردوی راهیان نور در میان دانش آموزان تأکید کرد و افزود: در کنار بازدید از مناطق عملیاتی جنوب برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.


وی اظهار داشت: هدف از اعزام کاروان ‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی، ترویج فرهنگ مقاومت و حفظ روحیه ایثار و همچنین تشریح ارزش های دفاع مقدس است.


رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ گفت: اجرای طرح اردوهای راهیان نور فرصتی برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ آن از نسلی به نسل جدید است.


او بیان کرد: طرح راهیان نور برای الهام گرفتن دانش آموزان از ایثارگری‌های رزمندگان اسلام و تجدید پیمان با آرمانهای شهداء و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، اجرا می شود.


برمک افزود: دانش آموزان با الگو برداری از فرهنگ ارزشمند و ناب دفاع مقدس می توانند با سلاح خودباوری با دنیای استکبار مقابله می کنند.


وی خاطر نشان کرد: امروز دانش آموزان در سنگر علم و دانش نقش بسیار مهمی در خنثی سازی توطئه های دشمنان نظام و انقلاب بر عهده دارند.


برمک بیان داشت: که دوران شکوهمند دفاع مقدس را از طریق اردوهای راهیان نور می توانیم در میان نسل های امروزی ترویج دهیم و به آنان بشناسانیم.


در پایان رییس اداره آموزش و پرورش خارگ اعلام کرد: در 3 سال تحصیلی گذشته با تمام محدودیت های ترددی جزیره خارگ، موفق شدیم حدود 450 دانش‌آموز را به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام و امسال تلاش خواهیم کرد بیش از 100 دانش‌آموز را به این مناطق اعزام کنیم.


گفتنی است دانش آموزان دختر منطقه در این 3 روز از یادمان‌های دفاع مقدس شهید باکری، شلمچه، اروندکنار، موزه دفاع مقدس خرمشهر، و دشت ذوالفقاری دیدن کردند. و همچنین در طی این اردو دانش آموزانی که در مسابقه خاطره گویی، دلنوشته و فعالیت های خلاقانه مشارکت داشتند هدایایی نیز دریافت نمودند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید