کد خبر : ۴,۷۸۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
نشست صمیمی بخشدار ویژه خارگ با برخی از معتمدین جزیره خارگ + تصاویر
خارگ نیوز: صبح امروز در بخشداری ویژه خارگ نشست صمیمی با حضور بخشدار ویژه خارگ و برخی از معتمدین جزیره خارگ برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، صبح امروز در بخشداری ویژه خارگ در نشست صمیمی  با حضور بخشدار ویژه خارگ و برخی از معتمدین جزیره خارگ برگزار شد.

 

معتمدین

 
مرتضی احمدزاده در نشست معتدمین با بخشدار ویژه اظهار داشت: در بحث بازار میوه و تره بار نارضایتی عمومی در حوزه گرانی وجود دارد و نیاز به رصد مستمر بازار می باشد. 
 
وی افزود: در بحث خرید شرکت های مستقر در جزیره از بازار خارگ باید یک فرایند تدوین و باژار در این جزیره زنده نگه داشته شود. 

 

 

معتمدین

 
حسن زمانی در ادامه اظهار داشت: اهالی شریف جزیره خارگ تاریچه مقاومت ۸ ساله در کارنامه خود دارند، خارگ دارای مردمانی صبور و ایثارگر هست که خواسته های ناچیزی داریم، اقدامات مناسبی هم در طی سالیان اخیر صورت گرفته است.
 
وی افزود: تردد دریایی از دغدغه های اصلی اهالی این سرزمین زر خیر می باشد، درخواست داریم ترددهای دریایی در جزیره خارگ با الویت بومیان باشند، در بوشهر و گناوه اهالی خارگ محلی برای اسکان ندارند و در صورت عدم تردد با مشکل مواجه خواهیم شد، حفظ و افزایش شناورهای متردد در مسیر بوشهر،گناوه به خارگ از خواسته های این اهالی می باشد. 
 
زمانی تصریح کرد: حمایت شرکت های مستقر در جزیره الخصوص از بخش فعال خصوصی در مسیر دریایی جهت ماندگاری این شرکت ها یکی از موارد مورد نیاز تقویت ایاب ذهاب می باشد. 

 

 

معتمدین

 
ماشالله بهی در ادامه افزود: بیکاری جوانان بومی در جزیره خارگ باتوجه تحصیلات عالیه و حضور شرکت های عظیم نفت و پتروشیمی شایسته نمی باشد. 
 
وی افزود: افزایش بی رویه نرخ کارگران روزمزد باعث ایجاد تورم در جزیره شده و باید با درایت مسولین این مشکل حل و ساماندهی شود. 
 
بهی تصریح کرد: حمایت از بازار خارگ یکی خواسته های کسبه جزیره می باشد. 

 

معتمدین

 
در ادامه علی حماد اظهار داشت: مشکلات جزیره خارگ دارای ریشه قدیمی می باشد، مشکل تردد ماشین اهالی بومی به یک دغدغه تبدیل شده است. 
 
وی افزود: در حوزه فرهنگی با اشکلاتی مواجه  هستیم که نیاز به تدبیر داریم، جوانان باید حضور مستمر و پررنگ در مراکز دینی و فرهنگی داشته باشند. 

 

معتمدین

 

 
حمید رزمجو از کسبه خارگ در ادامه افزود: مشکلات کارت بومی اهالی جزیره هنوز پابرجا می باشد و تردد مردم بومی با اشکال مواجه است.
 
وی افزود: در حوزه حمل و نقل بار و ... به جزیره اهالی خارگ بومیان در اولویت قرار گیرند، ناوگان دریایی متردد در مسیر بوشهر و گناوه نیازمند نوسازی می باشد، یکی از خواسته های ما اینست که با یک شرکت کشتیرانی قوی همانند والفجر در خط دریایی جزیره قرار گیرد همچنین راه اندازی اسکله شناور در بندر ضروری می باشد.
 

معتمدین

 

غلامحسین کوپالی در ادامه افزود: حل مشکلات کارت بومیان و اهالی شریف خارگ در اولویت قرار گیرد. 
 
وی افزود: در زمینه ابگیری به منازل بومی در برخی نقاط با اشکال مواجه است که امیدواریم تدبیری در این زمینه اندیشیده شود. 

 

معتمدین

 
سید عبدالحسین هاشمی در ادامه اظهار داشت: خواسته ما اقتدار بخشدار بعنوان نماینده حاکمیت در جزیره می باشد، نظارت قوی بر ادارات یکی از نیازهای اصلی این جزیره می باشد. 
 
وی افزود: بازار خارگ مورد تحریم قرار گرفته است، قدرت اقتصادی بازار جزیره خارگ به شدت کاهش یافته است، وضع تردد با کشتی های فرسوده شایسته اهالی این جزیره نمی باشد. 
 
هاشمی تصریح کرد: قیمت در بازار میوه تره و بار جزیره بسیار اسفناک می باشد، مردم با قیمت بسیار بالا اجناس یومیه خود را تامین میکند، یکی از خواسته های به حق اهالی جزیره خارگ اسناد مالکیت املاک خود می باشد. 

 

معتمدین

 
سید باقر حسینی در ادامه گفت: مشکلات خارگ از دولتی به دولت دیگر منتقل می شود، وعده هایی به اهالی داده شد که محقق نشده است. 
 
وی افزود: وظایف اشتغال به اداره کار بازگرداننده باشد، استقلال در تمامی ادارات جزیره باید حفظ شود. 
 
حسینی تصریح کرد: شایسته اهالی صبور این جزیره نیست که با صادرات نفت ۹۵ درصدی ایران اسلامی با کپسول بر دوش گاز رسانی کنیم. 

 

معتمدین

 
ناصر ابراهیمی بخشدار ویژه اظهار داشت: جزیره خارگ بعنوان مرکز ثقل صادرات نفت کشور در ایران اسلامی شناخته می شود، اهالی صبور و شریف جزیره خارگ در ۸ سال دفاع مقدس مقتدرانه ایستادگی کردند و با ایستادگی خود قلب اقتصاد ایران اسلامی زنده نگه داشته شد. 
 
وی افزود: این اولین جلسه ما با معتمدین جزیره می باشد و در جلسه اول ما شونده خواهیم بود، برخی از مسائل مطروح شده از ابتدای ورود به جزیره ورود نموده ایم و در راستای حل این مشکل گام برداشته ایم.
 
بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: راهبرد اصلی ما در بخشداری ویژه خارگ صداقت و گفتگوی بی واسطه با اهالی شریف جزیره خارگ می باشد، مطمنا دولت صبوری این اهالی شریف در برخی از مسائل را درک نموده است، در راستای حل مشکلات جزیره نیاز به درک متقابل می باشد، برخی از مشکلات در جزیره قابل حل خواهد بود که مطمنا تک به تک به این مسائل ورود خواهیم کرد و راستای حل مشکلات با  هم افزایی و صداقت ملاک عمل ما خواهد بود.

 

معتمدین

 

نظرات بینندگان

رضا فرهاد زاده
0
1

ممنونم که به فکر مردم جزیره خارک به خصوص مردمان بومی هستید کمال تشکر از مسئولین دارم در پناه خداوند بزرگ


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید