کد خبر : ۴,۷۵۷
۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۸
 رضا برمک رئیس آموزش و پرورش خارگ صبح دوشنبه درطرح یک ساعت با محیط‌بان گفت: در راستای آشنایی دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان با وظایف وعملکرد محیط بانان طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس خارگ اجرایی شد.
 
 
وی افرود: در طرح یک ساعت با محیط بان که به همت اداره حفاظت از محیط زیست خارگ برگزار شد سعی و تلاش بر این است تا آنجا که ممکن است فرهنگ حفاظت و نگهداری از محیط زیست از سنین کودکی و نوجوانی در دانش آموزان نهادینه شده و طریقه نگهداری از محیط زیست نیز به آنها آموزش داده شود.
 
 
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست خارگ در خصوص اجرای طرح مذکور در مدارس اظهار داشت: اگر مسایل مربوط به محیط زیست به صورت دقیق و پایه‌ای به دانش آموزان آموزش داده شود، بسیاری از مسائل و مشکلات مربوط به حوزه محیط‌ زیست حل خواهد شد و ضمن آموزش و انتقال مفاهیم محیط زیستی به نسل آینده‌ساز، این پیام‌ها از طریق فرزندان به نهاد خانواده، مدرسه و اجتماع نیز منتقل می‌شود.
 
 
مرتضی مخلوعی افزود: در اجرای طرح مذکور تفاهم نامه‌ای بین آموزش و پرورش واداره محیط زیست منعقد خواهد شد که طی آن مدارسی که در حاشیه مناطق حفاظت شده هستند با برگزاری جلسات آموزشی بتوانند در حفظ و نگهداری این مناطق تلاش کنند.
 
 
به گزارش خبرنگار مهر، در طرح مذکور محیط بانان به تشریح وظایف و مسئولیت‌­های محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست پرداخته و با برگزاری کارگاه­‌های آموزشی یک ساعته برای دانش‌آموزان، دبیران، معلمان، مربیان و کارکنان مدرسه، والدین و خانواده‌­ها موضوعاتی از قبیل شرح فعالیت‌­ها، خاطرات و تجارب محیط­‌بانان، رویارویی با حیات‌وحش و پاسخ به پرسش‌­های مخاطبان، معرفی مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ارائه می‌دهند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید