کد خبر : ۴,۷۵۳
۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۲۵
 رئیس عقیدتی سیاسی ایستگاه دریایی خارگ در این مراسم خانواده را به عنوان کوچک‌ترین نهاد اجتماعی و سنگ بنای هر جامعه برشمرد و بیان داشت: ساختارها و هنجارهای جوامع مختلف بر اساس افراد متولد و تربیت شده در این کانون مقدس شکل می‌گیرد.
 
حجت الاسلام یاسر راغبی اضافه کرد: این نهاد اجتماعی با رویه‌های تاریخی و اشکال متفاوت در تداوم نسل و حفظ بنیاد جمعی نقش تعیین کننده‌ای داشته و دارای سه بعد فرهنگی، اجتماعی و شخصیتی است.
 
حجت‌الاسلام حسین دهنوی کارشناس مسائل خانواده نیز گفت: آسایش و آرامش دو جنس گران‌بها است که مایه سعادت و خوشبختی می‌شود. آسایش یعنی تعیین نیازمندی‌های مادی و جسمانی که لازمه زندگی است ولی به تنهایی کافی نیست.
 
وی اضافه کرد: اگر بخواهید خوشبختی را به خانواده هدیه کنید در کنار آسایش به آرامش هم نیاز دارد و حتی آرامش از آسایش مهمتر است و در قرآن هدف از تشکیل خانواده را آرامش معرفی می‌کند.
 
دهنوی چهار مهارت مهم را که در زندگی مشترک از اهمیت بسزایی برخوردار است معرفی کرد و افزود: یکی از مهارت‌های مهم در زندگی مشترک مهارت ارتباطی است که زوجین سعی کنند بیشتر در کنار همدیگر بنشینند تا عشق ایجاد شود و وقتی که جسم‌های شما از هم دور است دل‌های شما از هم دور است.
 
 
 
وی گفت: دومین مهارت ارتباط کلامی است که بعد از اینکه زوجین در کنار همدیگر نشستند سعی کنند با هم دیگر ارتباط کلامی داشته باشند.
 
دهنوی خاطرنشان کرد: مهارت سوم گوش دادن است که اگر زوجین به حرف‌های هم دیگر خوب گوش کنند بهانه‌گیری‌ها کمتر می‌شود.
 
وی ادامه داد: آخرین مهارت که از همه مهم‌تر است ابراز محبت است که سه مهارت قبلی به هر دو زن و مرد توصیه می‌شود اما مهارت ابراز محبت را حتی اولیای الهی به آقایان خطاب فرمودند.
 
حجت‌الاسلام دهنوی اضافه کرد: خداوند در خانواده مودت و رحمت قرار داد که مودت یعنی عشق و رحمت یعنی مهربانی و مهمترین راهکار ایجاد آرامش مودت است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید