کد خبر : ۴,۷۴۰
۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۱۷
 خبرگزاری رویترز در گزارشی از لندن نوشت: منابع وابسته به بخش نفت و منابع بخش کشتیرانی به خبرگزاری رویترز گفتند دو نفتکش متعلق به ایران برای نخستین بار از زمان لغو تحریم های این کشور در سال گذشته، به سمت یک مرکز پالایش و تجارت نفت خام در شمال اروپا در حال حرکت هستند.
 
 
گزارش های مربوط به پیگیری حرکت کشتی ها نشان داد دو نفتکش عظیم «سنو» و «هودج» متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران مقداری نفت خام را از جزیره خارک ایران بارگیری و حرکت به سوی بندر روتردام در در شمال غرب اروپا را آغاز کردند. هر کدام از این کشتی ها حامل دو میلیون بشکه نفت خام هستند.
 
موفقیت نفتکش های ایرانی در یافتن مشتریانی در روتردام نشان می دهد ایران مسیر آسان تری را برای دسترسی به بازار اروپا پیدا کرده است و به احتمال زیاد، به دنبال خریداران نفت خام سنگین در اروپا خواهد بود زیرا تولید نفت سنگین دیگر تولید کنندگان عضو اوپک به ویژه رقیبش عربستان سعودی کاهش یافته است.
 
چنین تحولی همچنین ممکن است موجب تسریع روند فروش نفت خام ایران شود که در نفتکش های بزرگ انبار شده است.
 
منابعی در بخش نفت اوایل ماه ژانویه به خبرگزاری رویترز گفتند مقدار نفتی که ایران در نفتکش های غول پیکر خود به عنوان ذخایر شناور نگهداری می کند طی سه ماه اخیر به علت افزایش صادرات نفت این کشور تقریبا نصف شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید