کد خبر : ۴,۶۴۰
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳
"بسم الله الرحمن الرحیم"
 
29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ،روزی به یاد ماندنی در تاریخ معاصر ایران و جزیره مقاوم خارگ آغازی برای خود اتکایی و مبارزه جدی با سلطه بیگانه است.روزی که در ذهن هر ایرانی واقعه غرور آفرین رهایی از 42 سال استیلای مستقیم استعمار انگلیس بر منابع خدادادی نفت و گاز ایران را به تصویر می کشد.
 
صنعت بزرگ نفت با گذر از فراز و نشیب های بسیار و تنها به مدد همت و گنجینه ارزشمند اعتقاد به دانش ،مدیریت وتجربه ایرانی توانست خود را از سلطه بیگانه رهایی بخشد؛تا جایی که امروز شاهدیم که این صنعت قله های رفیع افتخار و اقتدار را فتح کرده و نام ایران اسلامی را به نامی آشنا و ماندگار در صنعت انرژی جهان مبدل نموده است.
 
اینک که صنعت نفت به عنوان امانتی مغتنم و ارزشمند به دست ما سپرده شده است، پاسداری از این صنعت، پاسداری از انقلاب و حفظ آن و خون شهدای هشت سال دفاع مقدس، ایثار ایثارگران و جانبازان و آزادگان محسوب می‌شود و از این منظر ضرورتی صدچندان می‌یابد.
 
در شرایطی که استکبار جهانی هر روز موانعی را در جهت پیشرفت صنعت کشور ایجاد می‌کند، صنعت نفت با رویکرد تعالی علمی و تخصصی، مسیر توسعه را به خوبی در پیش گرفته و به عنوان بازوی توانمند اقتصاد کشور نقش بی‌بدیل خود را در روند تولید نفت، گاز و پتروشیمی ایفا می‌نماید.
 
شرایط امروز کشور، فرصت مناسبی را برای ظهور توانمندی‌های صنعت نفت و صنایع داخلی فراهم آورده و بی‌شک لازم است همه براساس وظیفه شرعی و ملی با همدلی در کنار هم تلاش نماییم تا با جهاد اقتصادی آینده‌ای بهتر را برای ایران اسلامی رقم زنیم.
 
اینجانب به سهم خویش فرارسیدن روز بیست و نهم اسفند ماه، سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران را به رهبر فرزانه انقلاب، مدیران عامل شرکت های نفتی مستقر در جزیره خارگ،تلاشگران خدوم و ایثارگر صنعت نفت،عموم ملت شریف ایران اسلامی و اهالی شریف جزیره مقاومت و ایثار تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
 
عبدالکریم دانش آموز
 
فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله خارگ
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید