کد خبر : ۴,۶۲۶
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) درباره نحوه تردد گردشگران به جزیره خارگ در سال جاری گفت: با مذاکرات و هماهنگی های صورت گرفته از طریق فرمانداری این جزیره، تردد گردشگران به خارگ در مقایسه با گذشته بسیار راحت تر شده است.
 
 
ناصر امیرزاده افزود : هم اکنون گردشگران علاقه مند برای سفر به خارگ می توانند از طریق هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و یا یکی از دفاتر خدمات مسافرتی فعال در بوشهر نسبت به تردد به جزیره خارگ از طریق دریا اقدام کنند.
 
 
به گفته وی، اقامتگاه های کاشانه- مسافر در این جزیره با مدیریت بومیان خارگ افزایش یافته است و گردشگران ورودی به جزیره مشکلی برای اقامت نخواهند داشت.
 
 
امیرزاده با تاکید بر اینکه سواحل بوشهر مملو از گردشگر است، تاکید کرد : در تعطیلات آخر هفته نیز شاهد حضور تعداد زیادی از گردشگران استان های همجوار هستیم.
 
 
به گفته این مقام مسئول در استان بوشهر، گردشگران استان های فارس، خوزستان و کهیلویه و بویر احمد علاقه زیادی برای سفر به سواحل استان بوشهر دارند.
 
 
این مقام مسئول در استان بوشهر، همچنین از ورود گردشگران بسیاری از استان اصفهان به سواحل استان بوشهر به ویژه در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
 
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: یکی از راهکارهایی که می تواند در رونق هر چه بیشتر گردشگری استان بوشهر موثر واقع شود، تعطیل شدن روزهای پنج شنبه در استان های همجوار است.
 
 
وی گفت: این امر باعث می شود تا گردشگران این استان ها با داشتن تعطیلات آخر هفته بیشتر، بتوانند برنامه ریزی مناسبی برای سفر به استان بوشهر و بهره برداری از سواحل و دریای زیبای این استان داشته باشند و به این ترتیب مدت زمان اقامت آنها نیز افزایش یابد.
 
 
امیرزاده در ادامه گفت : آب و هوای فوق العاده استان بوشهر در شش ماهه دوم سال در کنار طبیعت زیبای سواحل و دریای آن توانسته است، سفری بسیار لذت بخش را برای گردشگران ورودی به استان به همراه داشته باشد.
 
 
وی همچنین از افزایش استقبال گردشگران خارجی از سفر به استان بوشهر خبر داد و گفت: پیش بینی می شود به تعداد گردشگران ورودی به استان بوشهر به زودی افزوده شود.
 
 
این مقام مسئول در استان بوشهر تاکید کرد: هر چند هم اکنون اکثر گردشگران خارجی با هدف بازدید از آثار تاریخی موجود در سیراف، دشتستان و نیز بافت تاریخی بوشهر به این استان سفر می کنند اما به طور قطع با توسعه زیرساختهای گردشگری در سواحل و دریاها در آینده نزدیک شاهد استفاده گردشگران خارجی از امکانات گردشگری دریایی بوشهر نیز خواهیم بود.
 
 
وی ادامه داد: در نظر داریم با انجام تبلیغات گسترده در جذب گردشگران کشورهایی نظیر روسیه به بوشهر نیز اقدام کنیم.
 
 
امیرزاده اذعان داشت: قبل از هر اقدامی لازم است تا گردشگری داخلی در بوشهر رونق گیرد که امیدواریم به زودی شاهد تحقق این مهم باشیم.
 
 
به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، رشد گردشگری داخلی باعث توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد زیرساختهای گردشگری خواهد شد و به این ترتیب زمینه جذب گردشگران بیش از پیش فراهم می شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید