کد خبر : ۴,۶۱۵
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳
مهدی باقری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مسئولان جزیره خارگ با وزیر کشور اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای توسعه جزیره خارگ در حوزه‌های مختلف برداشته شده است و دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این جزیره داشته است.
 
 
وی با اشاره به اینکه اسناد مالکیت منازل مردم در جزیره خارگ به نام دولت و به نمایندگی وزارت نفت است، خاطرنشان کرد: این خواسته بحق مردم است که سند مالکیت داشته باشند؛ مردم از پیش از انقلاب اینجا ساکن هستند و امیدواریم این مسئله حل شود.
 
 
رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به اینکه خارگ تنها شهر ایران است که طرح جامع شهری ندارد، افزود: با تلاش و پیگیری استانار بوشهر این طرح انجام شده و به وزارت کشور ارسال شده است و انتظار داریم با تلاش و حمایت وزیر کشور، طرح جامع شهری خارگ تا پایان دولت یازدهم به سرانجام برسد.
 
 
وی به محدودیت اراضی در جزیره خارگ برای انجام اقدامات ساخت و ساز اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم در خارگ نیز بخشی از اراضی نظامی آزادسازی شود و در اختیار مردم برای ساخت و ساز قرار گیرد.
 
 
باقری بیان کرد: مردم جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس در کنار صنعت بودند و صحنه را خالی نکردند و نگذاشتند حتی یک روز صادرات نفت از این جزیره قطع شود و انتظار می‌رود که مسئولان نیز توجه لازم را به این مردم داشته باشند.
 
 
وی به ظرفیت خالی از سکنه جزیره خارگو در دو کیلومتری خارگ برای اسکان و همچنین توسعه گردشگری اشاره کرد و افزود: با توسعه طرح‌های گردشگری در این جزیره شاهد بهبود وضعیت اشتغال نیز خواهیم بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید