کد خبر : ۴,۶۱۴
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲
 عبدالرضا رحمانی فضلی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع مسئولان و مردم خارگ اظهار داشت: چندین مرحله سفرهایی را به استان بوشهر داشتیم ولی فرصت نشد به جزیره خارگ برویم و این بار گفتیم که اول به جزیره خارگ برویم.
 
 
وی اضافه کرد: خداوند به این منطقه لطف کرده و یک موقعیت جغیرافیایی ویژه داده است و منطقه‌ای بسیار مهم است که نفت خام هزاران کیلومتر را طی می‌کند و اینجا آمده و بارگیری و صادر شود.
 
 
وزیر کشور با اشاره به نقش مردم خارگ در دوران دفاع مقدس، بیان کرد: مقاومت این مردم در جنگ که بیش از ۲۸۰۰ بار بمباران شده است یک مقاومت نمونه است.
 
 
وی افزود: استرس و نگرانی و شرایط ناپایدار روحی در این جزیره که هر لحظه بمباران می‌شود شرایط خیلی سخت برای مردم ایجاد کرد ولی اینجا را خالی نکردند و مردم اینجا حق بزرگی بر گردن نظام دارند.
 
 
رحمانی فضلی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات جزیره خارگ، خاطرنشان کرد: با ایجاد شرایط مناسب باید یک زندگی مسالمت‌آمیزی بین مردم و نفت در این منطقه ایجاد شود.
 
 
وی ادامه داد: گزارشی که مسئولان نفتی دادند بیانگر انجام اقدامات و کارهای خوبی است و دولت‌ها هم دستوراتی دادند که بخشی پیش رفته و بخشی هم پیش نرفته است.
 
 
وزیر کشور افزود: در این نشست دو دسته از مسائل مطرح شد؛ یک دسته مبنایی و زیربنایی و ساختاری است و بخشی هم خدماتی است مثل اشتغال است که باید برای رفع مشکلات این مردم از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید