کد خبر : ۴,۶۱۲
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸
عبدالرضا رحمانی‌فضلی بعد از ظهر امروز در نشست با معتمدان و مسئولان خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ از استراتژیک‌ترین نقاط کشور است که معاونت امنیتی وزارت کشور طرح امنیت این جزیره را مورد بررسی قرار داده است.
 
 
وی اضافه کرد: طرح جامع شهری خارگ در وزارت کشور مورد بررسی قرار گرفت و برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شده تا تصمیماتی اخذ شود که به نفع مردم باشد.
 
 
وزیر کشور با اشاره به مقاومت و صبوری مردم جزیره خارگ در طول دوران دفاع مقدس عنوان کرد: در طی هشت سال دفاع مقدس ، قریب به دو هزار و 800 بار این جزیره مورد حمله هوایی توسط عراق قرار گرفت اما یک روز هم جریان صدور نفت از این جزیره قطع نگردید.
 
 
وی ادامه داد: مردمی که این گونه در برابر تجاورز دشمن مقاومت کردند شایسته خدمت‌رسانی مطلوب هستند که باید هر چه سریع‌تر مشکلات ‌انها رفع شود.
 
 
رحمانی فضلی بیان کرد: این مشکلات در دو بخش زیربنایی و ساختاری در کنار یک‌سری مشکلات خدماتی قرار دارد که رفع بخشی از آنها نیازمند بودجه و اعتبار نیست.
 
 
وزیر کشور با اعلام این که مشکل مالکیت زمین بومیان خارگ به رئیس جمهوری گزارش می کند، یادآور شد: مردم جزیره خارگ فاقد سند برای زمین‌های اباء و اجدایشان هستند که در صورت اصالت مدارک و اسناد دستی زمین‌های ساکنین خارگ، از نظر عقلی صدور سند مالکیت مشکل امنیتی برای این جزیره ایجاد نمی‌کند.
 
 
وی ادامه داد: با توجه به جابه‌جایی پایگاه دریایی از جزیره خارگ، زمینه‌های لازم برای مذاکره با فرمانده این نیرو برای تغییرات در کاربری زمین‌های متعلق به ارتش در جزیره خارگ شدنی است.
 
 
رحمانی فضلی بیان کرد: اشتغال بومیان خارگ در تشکیلات صنعت نفت مستقر در جزیره خارگ، طرح جامع خدمت‌رسانی به شهروندان خارگ و سهم شهرداری خارگ از عوارض آلایندگی‌ها از وزارت نفت باید مورد توجه قرار گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید