کد خبر : ۴,۵۷۰
۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۲
 محمدمهدی بنچاری، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بهره‌مندی گردشگران از موهبت دریای خلیج فارس اندیشیده شده است اظهار داشت: راه‌اندازی گشت‌های دریایی با امکانات و تجهیزات ایمنی از جمله برنامه‌های این اداره کل برای استفاده از موهبت دریا در ایام تعطیلات نوروز است.
 
 
وی با اشاره به اینکه بیش از 130 فروند شناور درگشت‌های دریایی در بندر بوشهر، گناوه و خارگ در ایام تعطیلات نوروزی فعالیت می‌‌کنند افزود: قایق‌های تفریحی در ایام تعطیلات به مسافران نوروزی استان بوشهر در قالب گشت‌های دریایی ارائه خدمات می‌کنند و در این راستا کشتی‌های مسافربری از بوشهر و گناوه به خارگ و بالعکس فعالیت می‌کنند.
 
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در 13 روز گذشته 106هزار و 668 گردشگر در تور دریایی بندر بوشهر شرکت کرده‌‌اند گفت: این افراد در قالب قایق‌های دریایی در شش هزار سفر دریایی از موهبت دریای خلیج فارس در بندر بوشهر استفاده کرده‌اند.
 
 
بنچاری با اشاره به فعالیت تور دریایی به وسیله کشتی‌های مسافری در بندر بوشهر خاطر نشان کرد: از 28 اسفند تاکنون بیش از 8 هزار و 312 نفر در تورهای گردشگری دریایی بندر بوشهر بوسیله کشتی‌های مسافری در 60 گشت دریایی شرکت کرده‌اند.
 
 
وی با اشاره به تورهای دریایی در بندر گناوه بیان کرد: در 13 روز گذشته 5 هزار و 268 نفر با استفاده از کشتی‌های مسافری مسیر گناوه تا خارگ در 60 سفر دریایی و بیش از 126 هزار نفر از قایق‌های تفریحی در 13 هزار سفر دریایی شرکت کرده‌اند.
 
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به سفر دریایی خارگ به بوشهر و خارگ به گناوه پرداخت و خاطر نشان کرد: در مسیر خارگ به بوشهر 7 هزار و 656 نفر به وسیله کشتی مسافری در 54 توردریایی و در مسیر خارگ به گناوه 6 هزار و 162 نفر در 74 مسافرت دریایی شرکت کرده‌اند.
 
 
بنچاری با بیان اینکه اسکله‌های مجاز در اختیار گشت‌های دریایی قرار گرفته است افزود: در این راستا اسکله‌ها و یا پهلوگیر‌های مجاز برای سوار و پیاده شدن مسافران نوروزی تعیین شده است.
 
 
وی، با بیان اینکه خدمات گردشگری دریایی از طلوع تا غروب آفتاب در بنادر استان بوشهر ارائه می‌شود تصریح کرد: استفاده از جلیقه نجات به عنوان موضوع الزامی برای گشت دریایی مورد تاکید قرار گرفته و شناورهایی مورد تایید قرار می گیرند که مجهز به استانداردهای ایمنی هستند.
 
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه صدور تاییدیه از بخش کنترل و بازرسی اداره کل بنادر استان بوشهر از ضورت فعالیت گشت‌های دریایی است گفت: از لحاظ ایمنی و فنی توسط این بخش شناورها کنترل می‌شوند و سپس مجوز صادر می‌‌شود.
 
 
بنچاری از فعالیت‌های شناورهای امداد و نجات دریایی در مسیر تردد گشت‌های دریایی خبرداد و افزود: واحد جستجو و نجات و غریق نجات در محل‌های مجاز تعیین شده گشت‌های دریایی حضوری مستمر دارند و چنانچه حادثه‌ای رخ دهد در اسرع وقت اقدامات لازم صورت می‌گیرد تا خطری گردشگران دریایی تهدید نکند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید