کد خبر : ۴,۴۹۸
۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۴۷
به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه روز شوراها، مهدی باقری پیام تبریکی را صادر کرد.
 
متن پیام به این شرح است:
 
 
 
یکی از مسائل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی، تعامل، همفکری و مشورت است. دین مبین اسلام به عنوان مکتبی جامع و همه‌جانبه‌نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه کرده است و به لحاظ جامعیت، بالندگی، سعادت‌بخشی و پویایی که در قوانین و آموزه‌های خود دارد، به همفکری و مشورت توجه ویژه‌ای نموده و اهمیت، جایگاه و فواید آن را گوشزد نموده است.
 
همراهی، حضور و مشارکت گسترده مردم در اداره امور کشور در کنار نقش دین و شریعت اسلامی یکی از پایه های اصلی اندیشه های اسلامی و سیاسی امام خمینی (ره) و تحقق انقلاب اسلامی بود که این خود عاملی اساسی در استمرار انقلاب اسلامی میباشد و شوراها نیز با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشأت گرفته از آرای مردم ، می توانند نقش بسزایی در تداوم و پیشرفت حرکت رو به رشد این نظام الهی و مردمی و توسعه همه جانبه کشور داشته باشند.
 
بدینوسیله برخود لازم می دانم نهم اردیبهشت ماه،سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهاد مقدس شوراهای اسلامی شهر و روستا و روز ملی شوراهای اسلامی را به همه شهروندان عزیز تبریک عرض می نمایم.
 
با امید به اینکه به حول و قوه الهی و همت عالی مردم و مسئولین روز به روز این نهاد، بالنده تر و با تجربه تر از پیش در جهت ارائه «خدمت خالصانه و بی منت» و تصمیم گیری در حوزه وظایف و اختیارات خود بر اساس آیه شریف « وَالَّذِینَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاهَ وَأَمْرُهُمْ شُورَی بَیْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ » گام بردارد و در سالی که توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بعنوان سال «اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال» نامگذاری شده، تلاش و کوششی کنیم تا همچون گذشته منویات رهبری فرزانه انقلاب را نصب العین قرار داده و ان شاالله توفیقات روزافزونی در خدمت به مردم شریف خارگ داشته باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید