کد خبر : ۴,۰۱۷
۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۱
فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه آزاد تهران غرب برگزار شد در خصوص وضعیت دانشجویان دانشگاه خارک گفت: یک نظارت سیستماتیک در دانشگاه آزاد وجود دارد که مرتب گزارشات این نظارت ها بر ما می رسد و البته ممکن است در برخی از واحدها دانشجویان از لحاظ خوابگاهی وضعیت مناسبی نداشته باشند اما به طور متوسط سطح امکانات فضای آموزشی دانشگاه آزاد به مراتب از کل دانشگاه های کشور بالاتر است. به طوری که سرانه دانشجویی در این دانشگاه 12.7 دهم متر است این در حالی است که در کل کشور این سرانه کمتر از ده و در برخی از دانشگاه ها 3 و 4 متر است.
 
 
وی افزود: البته دانشگاه آزاد خارک یکی از دانشگاه های فعال ماست و در راستای سیاست دانشگاه یعنی حل مسئله محور بودن پیشتاز است و توانسته پیش قدم شود.
 
 
رهبر در ادامه بیان داشت: در خارک آموزش ملوانی تدریس می شود که توانسته توفیقات بالایی داشته باشد و فارغ التحصیلان آن در شرکت های بزرگ خارجی مشغول به کار هستند.
 
رئیس دانشگاه آزاد در خصوص شایعاتی مبنی بر عدم رسیدگی به وضعیت علیرضا کریمی کشتی گیر کشورمان که برای عدم رویارویی با کشتی گیر اسرائیلی از حریف روسی باخت گفت: من در تلویزیون شاهد این اظهارات بودم در حالی که تا به حال درخواستی از ایشان دریافت نکردیم ولی او یکی از افتخارات ماست و وظیفه ماست که اگر به ما مراجعه کرد دانشگاه آزاد از این استعداد درخشان حمایت کند تا مشکلات این ورزشکار ملی کشور نیز برطرف شود.
 
 
وی در ادامه با اشاره به حضور ولایتی در مراسم روز دانشجو گفت: این در کل تاریخ دانشگاه آزاد بی سابقه است که رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه در کنار ریس دانشگاه پای سخنان دانشجویان بنشینند و با آنها ارتباط برقرار کنند ما هیچ اختلافی با کسی نداریم و با دانشجویان هم صحبت می شویم چرا که من کسی بودم که در دانشگاه تهران از پیشنهادات دانشجویان در برنامه ریزی دانشگاهی استفاده کردم و همچنان نیز این کار را انجام می دهم.
 
رهبر ادامه داد: 16 اذر یک جهت دارد که آن را گم نکنیم و یکی از مشکلات کشور آسیب های اجتماعی است و باید تشکل های دانشجویی در مورد مسائل روز صحبت کنند.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد در خصوص حذف کنکور توضیح داد: پیشنهاد من به رئیس جمهور بود که قانون حذف کنکور مسکوت مانده و روحانی دستور داد تا در شورای انقلاب فرهنگی یک کمیته تشکیل شود تا برنامه عملیاتی و اجرای حذف کنکور در دستور کار قرار بگیرد در این کمیته وزیر علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور دارند.
 
 
رهبر در ادامه گفت: مسئله انحلال سازمان سنجش مطرح نیست اما باید یک تغییر رفتار اتفاق بیفتد و به جای آنکه در یک روز در سال کنکور برگزار کنیم سه تا چهار بار در سال از دانش آموزان آزمون بگیریم و بالاترین نمره ای که اخذ کردند برای پذیرش در دانشگاه در نظر بگیریم.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: لولایی بین نظام آموزش عالی و آموزش و پرورش وجود دارد و این لولا 8 هزار میلیارد تومان ترنور مالی دارد که کلاس کنکور و برگزاری آزمون کنکور در این لولا قرار می گیرند و از این 8 هزار میلیارد تومان نمی گذرند و باید از آنها بپرسید چرا نمی گذارید نظام آموزش عالی مثل تمام دنیا رفتار کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید