کد خبر : ۳۷,۸۸۰
۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۷
بر اساس آمار سامانه ملی رصد ۷ هزار و ۲۱۲ نفر امسال دراستان سمنان مشغول به کار شدند که این رقم معادل تحقق ۶۹ درصدی اشتغال زایی در استان سمنان است.
اسماعیل غنیان  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان شورای اشتغال استان سمنان  گفت: امسال ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل در استان سمنان پیش بینی شده بود که تا کنون بر اساس آمار سامانه ملی رصد ۷ هزار و ۲۱۲ نفر به کار گمارده شده اند.
 
غنیان با بیان اینکه در بخش مشاغل خانگی نیز سمنان جزء استان‌های پیشرو درکشور است افزود: با تغییراتی که در پرداخت تسهیلات صورت گرفته، مبالغ تسهیلات از ۲۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و به افراد پشتیبان که بتوانند تا ۲۰ فرصت شغلی ایجاد کنند ۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
 
غنیان گفت: اعتبار اختصاص یافته به استان سمنان در این بخش امسال ۳۲ میلیرد و ۲۰۰ میلیون تومان است که تا کنون ۹ و نیم درصد آن پرداخت شده است.
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین از پرداخت ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان اشتغال روستایی در مدت یک سال و نیم گذشته تاکنون خبر داد و گفت: با این میزان ۹۲ درصد سهمیه استان پرداخت شده است که درجزء پنج استان برتر کشور هستیم.
 
او تاکید کرد: به روند هزینه تسهیلات دریافتی نظارت می‌کنیم و در صورتی که در انحرافی دیده شود، تسهیلات پس گرفته می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید