کد خبر : ۳۷,۵۰۳
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۹:۵۴
نماینده دشتستان در مجلس: دشت بوشکان دشتستان نیاز به احداث سد مخزنی دارد
خارگ نیوز: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات سند اراضی در بخش بوشکان گفت: دشت بوشکان نیازمند احداث سد است.
به گزارش خارگ نیوز، ابراهیم رضایی ظهر امروز در نشست با مسئولان بخش اعضا شورای اسلامی شهرها و روستاها و دهیاری‌های بوشکان دشتستان باتأکید بر توجه به مطالبات مردم این بخش خواستار حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای بوشکان شد.
 
وی نشست تخصصی برای رفع مشکلات مردم در بخش‌های مختلف دشتستان، با همراهی مسئولان استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این نشست‌ها تلاش می‌شود که با همفکری مدیران استان بوشهر و مسئولان محلی، تصمیماتی اتخاذ شود که نتیجه آن برون رفت از مشکلات فعلی و حل مسائل و تأمین نیازهای مردم در این مناطق باشد.
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی مهمترین مشکل حوزه بخش بوشکان را تأمین آب دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین مشکلات روستاهای بخش بوشکان در حوزه تأمین منابع آب شرب و کشاورزی و نیز در حوزه بنیاد مسکن است، امروز از مدیران این 2 دستگاه دعوت شده تا در این نشست حضور داشته باشند.
 
رضایی با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان برای تأمین آب مورد نیاز مردم در حوزه کشاورزی بخش بوشکان تلاش جدی داشته باشند و نسبت به رفع این مسائل اقدام کنند گفت: کشاورزان در نقاط مختلف بخش بوشکان با چالش جدی برای تأمین آب شرب و آب کشاورزی مواجه هستند و باید برای تأمین این نیاز مهم اقدام شود.
 
وی احداث سد و کف‌شکنی چاه‌ها را از مهمترین خواسته‌های اهالی بوشکان عنوان و اضافه کرد: ما نیز در کنار مسئولان استانی تلاش می‌کنیم تا شاهد رفع نیازهای مردم این منطقه باشیم و ضمن تأمین آب شرب مورد نیاز مردم، زمینه شکوفایی کشاورزی این منطقه نیز فراهم شود.
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به مشکلات مردم بخش بوشکان در صدور سند و ثبت زمین‌ها اشاره کرد و با تأکید بر لزوم رفع مشکلات سند اراضی در بخش بوشکان گفت: دشت بوشکان نیازمند احداث سد است.
 
وی استقرار نمایندگی بنیاد مسکن در بخش بوشکان را یکی دیگر از خواسته‌های مردم دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش شود که مردم منطقه بوشکان برای پیگیری مسائل خود نیازی به طی مسافت و حضور در مرکز شهرستان و استان بوشهر نداشته باشند.
 
در این نشست دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و بخشدار بوشکان به تفکیک مسائل و نیازهای روستاهای خود را در حوزه آب و بنیاد مسکن عنوان کرده و خواستار رسیدگی به آن شدند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر و مسئولان آب منطقه‌ای بوشهر نیز با اشاره به مطالبات و خواسته شرکت کنندگان پاسخ‌های لازم ارائه کردند.

 

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر نیز با اشاره به ساخت سد دالکی اظهار داشت: سد دالکی، سنگ بنای اصلی احیا بیش از 2 میلیون اصله نخل در منطقه دشتستان است و اکنون 36 درصد پیشرفت دارد.

 

علی محمدی با بیان اینکه حدود یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای اجرا سد دالکی در دشتستان پیش بینی شده است تصریح کرد: خاک برداری بدنه سد دالکی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا آغاز شده تا در نخستین فرصت به مرحله آبگیری برسد و آب را تنظیم شده به کشاورزان تحویل داده شود.

 

 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید