کد خبر : ۳۷,۴۵۳
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۴
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت : طرح نامه‌نگاری الکترونیک به صورت کامل در پزشکی قانونی استان کرمانشاه اجرایی شده است.
سلیم خانی مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت : یکی از اقدامات سازمان پزشکی قانونی کشور طی یکسال گذشته که با کمک قوه قضائیه فراهم شد ایجاد زمینه و زیر ساخت‌ها برای تبادلات الکترونیکی نامه‌ها بین پزشکی قانونی، قوه قضائیه و کلانتری‌ها بوده است.
 
او گفت : استان کرمانشاه یکی از اولین استان‌هایی بوده که طرح مکاتبات الکترونیکی پزشکی قانونی با قوه قضائیه و کلانتری‌ها را پوشش داده و به مرحله اجرایی رسانده است.
 
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر این امکان در استان کرمانشاه فراهم شده که نامه‌ها به شکل الکترونیکی باکلانتری‌ها و ادارات قضائی مکاتبه شود.
 
خانی افزود: یکی از مشکلاتی که در شکل سنتی نامه نگاری‌ها و تشکیل پرونده‌ها وجود دارد بالا بودن امکان خطا‌های انسانی، جعل مدارک و دست بردن در پرونده بیماران بود.
 
او ادامه داد: با اجرایی شدن طرح مکاتبات الکترونیکی در پزشکی قانونی تبادل نامه‌ها سریع‌تر و با دقت بیشتر صورت می‌گیرد.
 
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به وجود شیوع بیماری کرونا، گفت: با توجه به وجود ویروس کرونا اجرای طرح مکاتبات الکترونیکی باعث پیشگیری از شیوع این بیماری خواهد شد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید