کد خبر : ۳۷,۴۵۲
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۲
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد آنکارا آماده میانجیگری بین اوکراین و روسیه برای کاهش تنش هاست
 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت این کشور می‌تواند در بحبوحه افزایش تنش‌ها در منطقه بین اوکراین و روسیه میانجیگری کند.
 
اردوغان گفت امیدواریم این منطقه به منطقه‌ای تحت سلطه جنگ تبدیل نشود. بگذارید در آینده بر این منطقه صلح حکم‌فرما باشد.
 
اردوغان اعلام کرد ترکیه می‌تواند برای کاهش تنش‌ها و برقراری صلح بین دو کشور میانجیگری کند و علاقمند است با ایجاد گفتگو‌هایی بین اوکراین و روسیه سهم مثبتی در حل مشکلات منطقه داشته باشد.
 
سازمان اطلاعات نظامی اوکراین هفته گذشته اعلام کرد که روسیه بیش از ۹۲ هزار نیرو در اطراف مرز‌های اوکراین مستقر کرده است. این سازمان همچنین ادعا کرد روسیه در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین تا پایان ماه ژانویه است. اوکراین که قصد دارد به ائتلاف ناتو بپیوندد، مسکو را به حمایت از جدایی‌طلبان در درگیری‌های شرق این کشور در سال ۲۰۱۴ متهم می‌کند.
 
بسیاری بر این عقیده هستند که حضور نظامی روسیه در نزدیکی مرز‌های اوکراین تنها هشداری به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و همچنین هشداری به ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین است که اخیرا نیرو‌های طرفدار روسیه را در کشور سرکوب کرده است.  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با شبکه روسیه ۲۴ در مورد ادعا‌های مطرح شده مبنی بر حمله نظامی از جانب روسیه تاکید کرد روسیه در شرق اوکراین طرفدار درگیری نیست و هرگز این ادعا را قبول نکرده و نخواهد کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید