کد خبر : ۳۷,۴۵۱
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۲
دبیر قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با شیوع سویه جدید کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد به حالت آماده باش درمی‌آید.
علی اصغر انجیدنی دبیر قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به شیوع سویه جدید بیماری کرونا با هدف شناسایی به موقع بیماران کرونایی و جلوگیری از انتشار بیماری، از اطرافیان بیماران نیز به تعداد بالاتری تست کرونا گرفته می‌شود.
 
او افزود: در قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقرر شد که با توجه به گسترش بیماری کرونا به ویژه در کشور‌های اروپایی و شیوع سویه جدید این بیماری در برخی از کشور‌های افریقایی که حتی به کشور‌های اروپایی هم منتقل شده است، تاکید بیشتری به همه کمیته‌ها شده است تا در خصوص افزایش میزان آمادگی و کمیته بهداشت در خصوص انجام تست رپید در فرودگاه بین المللی مشهد برای مسافران ورودی اقدام انجام دهند.
 
دبیر قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت می‌شود، ۴ تا ۵ نفر از اطرافیان آن‌ها نیز مورد رهگیری و تست قرار می‌گیرند ادامه داد: علاوه بر رهگیری اطرافیان بیماران بستری در مراکز درمانی، از خانواده بیمارانی که نتایج رادیولوژی آن‌ها نشان از بیماری کرونا می‌دهد نیز این اقدام مراقبتی انجام می‌شود.
 
انجیدنی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی بیمارستان‌ها باید برای مدیریت بیماری کرونا در حوزه تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی امادگی خود را بالا ببرند و مشکل اکسیژن مراکز درمانی نیز مرتفع شود. در خصوص مدیریت تخت‌ها بازنگری مجدد انجام شد تا در پیک احتمالی بعدی مشکلی نداشته باشیم.
 
او تصریح کرد: همچنین به بیمارستان‌ها اطلاع رسانی شده که اقدامات مربوط به ذخیره اقلام و ملزومات استراتژیک برای ۶ ماه آینده داشته باشند و از توان نیرو‌های جهادی و بسیجی که یار مردم و دانشگاه در پاندمی کرونا بودند بیشتر استفاده شود تا با کمک همه گروه‌های درگیر بتوانیم خدمت رسانی خوبی به بیماران داشته باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید