کد خبر : ۳۷,۳۲۹
۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۷
۱۴۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌‎‌زدایی محله تنگک بوشهر اختصاص یافت
خارگ نیوز: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت‎ زدایی از محله‌ تنگک (تنگک‎‌های اول، دوم و سوم) این شهر اختصاص یافت.
به گزارش خارگ نیوز، خدیجه گرشاسبی روز شنبه در نشست شورای شهر بوشهر افزود: محله‌‏های تنگک در مرکز استان از امکانات اولیه محروم هستند که در راستای رضایتمندی مردم باید رسیدگی لازم به مشکلات ساکنان این محله‏‌ها صورت گیرد.
 
وی بیان کرد: محله‌های جنوبی بوشهر بویژه تنگک‌ها در دفاع از حمله متجاوزان انگلیسی به بوشهر نقشی حماسی داشته و مردانی غیور و شجاع در این منطقه بارها برای تاریخ بوشهر حماسه آفریدند. 
 
گرشاسبی اظهار کرد: با این وجود محله‌‏های تنگک بوشهر که جمعیت قابل توجهی از مردم را در دل خود جای‌ داده حال و روز خوبی ندارد و از برخی امکانات ابتدایی محروم هستند که این رویه منجر به نارضایتی شهروندان شده است.
 
وی بیان کرد: مطالباتی که مردم این منطقه پیرامون ایجاد مراکز آموزشی، مرکز درمانی، شبکه فاضلاب، زیرساخت‌های ارتباطی (تلفن و اینترنت)،  ایستگاه آتش نشانی، فضاهای تفریحی، انتقال سایت دفع پسماند، آب و برق دارند مطالبه‎‌هایی بحق است که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
 
گرشاسبی ادامه داد: در بودجه سال جاری شهرداری ۱۴۰میلیارد ریال برای این محلات اختصاص داده  که از مهمترین آنها کف سازی و پیاده رو تنگک اول، حصاری کشی فضای ۱۹.۵ هکتار فضای سبز جنوب ورزشگاه شهید مهدوی، کانال دفع آب‌های سطحی ورودی تنگک دوم، کانال دفع آب‌های سطحی جاده نیروگاه (گذر مریم)، نقاشی گرافیکی دیوار اتوبوسرانی ورودی جاده نیروگاه و آسفالت چهار گذر اصلی "دلیران" است.
 
عضور شورای شهر بوشهر گفت: به طور قطع در بودجه سال آینده نیز توجه ویژه‌ای به این محله‌‎های کم برخوردار خواهد شد.
 
وی گفت: زمین‌خواری توسط عده‌ای افراد سودجو و ساخت و سازهای غیر مجاز بویژه در زمین‌های با کاربری غیر مسکونی و اراضی ملی یکی از  معضل‌های جدی محله تنگک‌ها است که منجر به مشکلات بسیار زیادی برای شهروندان محله تنگک و مدیریت شهری شده است.
 
گرشاسبی افزود: به عنوان نماینده مردم در پارلمان محلی از فرماندار، دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش، اداره کل راه و شهرسازی، اداره برق، محیط زیست و آب و فاضلاب درخواست می‌کنم توجه ویژه‌ای به محله‌ تنگک ها داشته باشند زیرا کمبودهای این منطقه زیبنده مرکز استان نیست.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید