کد خبر : ۳۷,۲۵۷
۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۷
دبیر کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان گفت: یک هزار و ۱۱۷ یادواره شهدا در لرستان برگزار می‌شود.
 سرهنگ محمد محمودوند دبیر کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان  اظهار داشت: اجلاسیه این کنگره اسفندماه سال آینده برگزار می‌شود، در نظر داریم یک هزار و ۴۱۴ یادواره شهدا را ذیل برنامه کنگره تا اسفندماه سال آینده داشته باشیم که از این تعداد هزار و ۱۱۷ یادواره در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت به‌صورت محله محور برگزار می‌شود.
 
او با اشاره به برگزاری یادواره چهار شهید روستای شوراب محمودوند، افزود: تفاوتی که این برنامه با سایر یادواره‌ها که در سنوات گذشته برگزار می‌شد، این است که ما بنا داریم یادواره‌ای را برگزار نکنیم مگر اینکه اسناد و مدارک مربوط به شهدای عزیز را به‌صورت محله محور و پایگاه محور حتماً جمع‌آوری کرده باشیم.
 
دبیر کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان عنوان کرد: در زمینه خانواده‌های معظم شهدا می‌توان مصاحبه با والدین شهید، همسر شهید، فرزندان شهدا را جمع‌آوری کنیم و اثرات فاخر را در دستور قرار بدهیم و هم‌چنین در راستای تقریر کتاب، مستند و یا پویانمایی نیز تلاش کنیم.
 
او تصریح کرد: بایستی بتوانیم یادواره‌های شهدا را با اثربخشی هر چه بیشتر و در راستای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و معرفی الگویی ناب به نسل جوان عملیاتی کنیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید